За відключення електрики на Луганщині відповідальні РФ і бойовики – МінТОТ

За відключення електрики на Луганщині відповідальні РФ і бойовики – МінТОТ

Укрінформ
Відповідальність за припинення електропостачання на територію окремих районів Луганської області (ОРЛО) несуть Росія та сепаратисти.

Про це йдеться у заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, повідомляє Урядовий портал.

"7 травня 2015 року Кабінет міністрів України Постановою № 263 врегулював діяльність енергопостачальників на непідконтрольній Україні території, завдяки чому вдалося не припиняти електрозабезпечення всіх категорій споживачів окремих районів Луганської та Донецької областей. Для окремих районів Луганської області таким постачальником було визначено ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання", - йдеться у заяві.

Як зазначили у міністерстві, у липні 2016 року представники ОРЛО привласнили майно визначеного урядом енергопостачальникана непідконтрольній території, а зусилля української сторони в Тристоронній контактній групі у Мінську досягти домовленостей щодо відновлення контролю за розподільчими мережами та повернення їх в правове поле України були заблоковані.

Наступним кроком з боку ОРЛО, за підтримки РФ, взимку 2017 року стало блокування постачання вугілля з непідконтрольної території на Луганську теплову електростанцію у м. Щастя. Наприкінці січня було підірвано колію на перегоні Сентянівка-Шипилово на території, що не контролюються українським урядом, підкреслили в МінТОТ.

"У березні 2017 року на території ОРЛО було захоплено підприємства, які є найбільшими споживачами електроенергії і які працювали за законодавством України. Внаслідок захоплення правовідносини з такими підприємствами стали неможливими, в тому числі і з постачання їм електроенергії, оскільки їхня діяльність вийшла за межі правового поля України", - зазначається у заяві.

У міністерстві також нагадали, що 24 квітня 2017 року озброєні люди зайняли електричну підстанцію "Михайлівка" на непідконтрольній території, де працює персонал, підпорядкований НЕК "Укренерго", та змусили працівників відключити дві лінії від Щастинської ТЕС на п/с "Ювілейна" і п/с "Лисичанська", які розташовані на підконтрольній території.

"Слід зазначити, що оскільки споживачі з непідконтрольної території перестали здійснювати розрахунки за електроенергію, виникли значні борги за її постачання. В таких умовах Україна була змушена зупинити постачання електроенергії в окремі райони Луганської області, про що попереджала заздалегідь, надаючи можливість здійснити відповідні підготовчі заходи", - зазначили у МінТОТ.

Як повідомлялося, 25 квітня Україна припинила постачання електроенергії до територій Луганської області, окупованої проросійськими бойовиками. Тоді ж у відповідь окупаційна влада знеструмила населені пункти, розташовані на території Луганської області, підконтрольній українській владі.

Фото: ТАСС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-