Сьогодні - третя річниця початку бойових дій на Донбасі

Сьогодні - третя річниця початку бойових дій на Донбасі

Укрінформ
Цього дня три роки тому на Донбасі розпочалися бойові дії, так звана активна фаза АТО – збройне протистояння української армії російським окупантам.

У зв’язку з напруженою ситуацією на сході України, що склалася на середину квітня 2014 року, зокрема силовими захопленнями озброєними людьми ряду українських міст – Слов’янська, Горлівки, Краматорська, Костянтинівки, Лиману (тоді - Червоного Лиману), Бахмута (тоді – Артемівська), Покровська (тоді – Красноармійська) та ін., 14 квітня секретар РНБО і виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписав указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Тоді ж на півночі Донецької області розпочались активні бойові дії.

15 квітня в рамках операції з антитерору український спецназ без жертв звільнив від російських сепаратистів аеропорт Краматорська – надзвичайно важливий стратегічний об’єкт для обох сторін конфлікту. Саме ж місто Краматорськ, як і Слов’янськ, було визволено лише 5 липня.

Українській армії вдалося зупинити наступ ворога, але й до сьогодні частина Донецької та Луганської областей України залишаються під окупацією проросійських бандформувань.

За даними управління Верховного комісара ООН з прав людини, за період конфлікту на Сході України загинуло майже 10 тис. осіб, понад 23,5 тисячі дістали поранення (як військовослужбовці ЗСУ, так і цивільні). Майже два мільйони українців змушені були залишити рідні домівки і стали біженцями, внутрішньо переміщеними особами, а ті, хто залишився на окупованих бандитами територіях або на межі зіткнення, щодня наражаються на смертельну небезпеку. 

Фото: ТАСС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-