У рейтингу прозорості лише чотири міста України отримали більше 50%

У рейтингу прозорості лише чотири міста України отримали більше 50%

Дослідження
2902
Ukrinform
Найпрозорішими містами України є Кропивницький, Київ та Івано-Франківськ, у них найвищі показники відкритості в роботі муніципалітетів.

Про це свідчать результати пілотного аналізу прозорості та відкритості міст, який провели Transparency International Україна спільно з Інститутом Політичної Освіти. 

“Експерти дослідили 25 обласних центрів, а також Маріуполь, Сєвєродонецьк і Білу Церкву. За рівнем прозорості Кропивницький отримав 54,9 балів зі 100, Київ – 54,45, а Івано-Франківськ – 54,3. У п’ятірку лідерів також увійшли Миколаїв і Львів із 50,1 і 48,1 балами відповідно. У червні 2017 року таким рейтингуванням буде охоплено вже 100 найбільших міст країни”, - йдеться в повідомленні. 

Експерти дослідили міста за 91 показником, який характеризує 13 сфер і галузей. Зокрема, бралася до уваги інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту. 

Перше місце у рейтингу прозорості посів Кропивницький. У лідери місто вивела доступність та структурованість інформації на офіційному веб-сайті Кіровоградської міської ради, який було реорганізовано у 2016 році. Новий сайт став значно зручнішим, інформація на ньому упорядкована, існує доступ до багатьох документів органів місцевого самоврядування, висвітлюються різноманітні аспекти життя територіальної громади міста. Утім, на веб-сторінці немає деяких найновіших тенденцій, таких, наприклад, як стеження за рухом міського транспорту онлайн. Тому рейтинг міста, хоч і є найвищим, але кількість здобутих балів могла б бути значно більшою.  

На жаль, дослідження демонструє, що навіть рекордсмени з прозорості отримали тільки половину зі 100 можливих балів. Це означає, що в цілому прозорість міст України залишає бажати кращого. Саме для того, щоб підвищувати показники відкритості муніципалітетів, у межах проекту буде проведено 15 тренінгів та семінарів, на яких активістів, представників влади та журналістів навчать найкращим практикам протидії корупції на місцях. Особлива увага на тренінгах буде приділена тим сферам, у яких міста в цілому набрали найменше балів. Після цього 15 місцевих ініціатив отримають невеликі субгранти на підвищення прозорості рідних міст. Учасники цих програм будуть відібрані на конкурсній основі.  

На сайті transparentcities.in.ua представлені детальні результати дослідження, його методологія, є можливість порівняти показники міст, ознайомитися з містами-лідерами у кожній із 13 досліджуваних сфер. 

Проект «Розбудова прозорості в містах України» здійснюється за підтримки Фонду демократії ООН. 

Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більш як у 100 країнах світу.

Фото: Апостроф

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>