Харківщина виділила 10 мільйонів на ліквідацію наслідків вибухів у Балаклії

Харківщина виділила 10 мільйонів на ліквідацію наслідків вибухів у Балаклії

701
Ukrinform
На ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації у Балаклійському районі спрямували 110 мільйонів гривень, з яких 100 млн виділив уряд, а 10 млн - кошти з резервного фонду обласного бюджету.

Таке рішення депутати обласної ради прийняли на позачерговій Х сесії VII скликання, повідомляє прес-служба Харківської ОДА. 

«Сесія була присвячена перерозподілу фінансових ресурсів на районний рівень для того, щоб якомога швидше розпочати відновлювальні роботи в Балаклійському районі. Людям потрібно повертатися додому, людям потрібно компенсувати збиток, який був завадний вибухами. У першу чергу ці гроші будуть спрямовані на відновлення житлового фонду», - сказала голова ОДА Юлія Світлична.

За останніми даними, в результаті надзвичайної ситуації на арсеналі в Балаклійському районі було пошкоджено 373 будівлі: 12 - соціальної сфери, 22 об'єкти ЖКГ та промисловості, а також 339 житлових будинків, з яких 117 - багатоквартирні, 222 - приватні. Два приватні будинки зруйновані повністю та не підлягають ремонту, три будинки - частково. Не підлягають ремонту і 13 багатоквартирних будинків, у яких проживає 93 сім'ї (176 осіб).

«Ці сім'ї потребують нового житла. На сьогодні ми проводимо всі необхідні заходи для того, щоб надати їм тимчасове житло до того часу, поки не будуть закінчені всі капітальні роботи. Зараз працює комісія з оцінки збитків. Будуть розглянуті різні можливості, й будемо шукати варіанти для того, щоб люди або повернулися до себе додому - в тих випадках, коли будівлі підлягають відновленню, або отримали нове житло», - сказала керівник області.

Світлична також повідомила, що до газопостачання підключено понад 14,5 тисячі абонентів Балаклійського району, а 700 абонентів поки без газу, що пов'язано зі значними руйнуваннями в будинках. 

«Що стосується теплопостачання, то з 21 котельні на території району не працює тільки одна. Вона потребує капітального ремонту», - підкреслила керівник ОДА.

Як повідомлялося, в ніч проти 23 березня у місті Балаклія Харківської області сталася пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів на військових складах, де зберігалися артилерійські і танкові снаряди. З Балаклії та дев'яти прилеглих сіл тоді було евакуйовано 36 тисяч людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-