Сміттєвий колапс: Садовий каже, що Львівщина захлинається

Сміттєвий колапс: Садовий каже, що Львівщина захлинається

Укрінформ
Львів просить про тривалу співпрацю з містами області у вивезенні та захороненні ТПВ, адже зараз жодних довготривалих угод на вивезення сміття у міста немає.

Про це зазначив міський голова Андрій Садовий, повідомила прес-служби міської ради.

«Ситуація із вивезенням сміття є критичною. Хоча частково вдалося очистити якусь частину майданчиків, але це є тимчасова справа. Немає системно вирішеного питання. Тобто нам зняли блокаду на тиждень, але я розумію, що з наступного тижня нас знову будуть «затискати». Поки на державному рівні не буде вирішено питання, куди системно вивозити відходи, в нас буде дуже складна ситуація, тому що держава Україна своїми рішеннями закрила існуючий полігон у Грибовичах», - зазначив Садовий.

За його словами, така ж критична ситуація склалася у Пустомитівському, Кам’янко-Бузькому, Жовківському та Городоцькому районах. І якщо Львів ще має кошти, щоб вивозити сміття десь на інші полігони, якщо б їх не блокували, то райони не мають такої змоги.

Як вважає Садовий, обласна влада має надати місту ділянку, яка буде 100-відсотково готова, щоби там будувати полігон. І це має бути погоджена ділянка з населеними пунктами.

«Місто самостійно не може вирішувати питання за своїми межами. Це не є наша компетенція. Місто готове за свої кошти зробити всі роботи, щоб облаштувати новий полігон і для міста, і для області. Тому що це є проблема і міста, і області. Відрапортувати, що ми на завтра розчистимо, а післязавтра знову з’являється накопичення, знову з’являються проблеми - це не є вирішення ситуації. Тому ситуація критична, адже жодних довготривалих угод у міста немає. Будь-яка угода, яку підписують перевізники, більше 3-4-5 днів не працює, тому що зразу виникають протести. В межах області Львову трошки допомагають міста, але вони також мають обмежений ресурс. Завдяки твердій позиції ОДА і правоохоронних органів полігони трошки відкрилися. Але як тільки така позиція ослабне, вони знов будуть закриті для Львова», - зазначив Садовий.

На його переконання, вирішення проблеми поводження з ТПВ - це проблема держави. У міста сталась техногенна біда, і воно просить, щоб йому не заважали і дали можливість нормально працювати і розвиватися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-