У Львові вандали спаплюжили пам’ятник польським професорам

У Львові вандали спаплюжили пам’ятник польським професорам

Фото
Укрінформ
У Львові скоєно черговий акт вандалізму щодо пам`ятників полякам. 10 березня на Вулецьких пагорбах вандали обмалювали монумент польським професорам, яких нацисти розстріляли тут у 1941 році.

Про це у Фейсбуці написала Варта-1

«Вандали закидали червоною фарбою і написали «смерть ляхам» задню частину експозиції. Адміністрація відреагувала швидко і добре, відразу видалила всі написи з монумента», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, від початку року на Львівщині було здійснено акти вандалізму щодо пам`ятника загиблим полякам у селі Гута Пеняцька  Бродівського району, згодом невідомі закидали червоною фарбою будівлю Генерального консульства РП у Львові. Це вже третій акт вандалізму, покликаний вбити клин у дружні стосунки між народами-сусідами.

Вночі проти 4 липня 1941 року окремі відділи групи спеціального призначення «Галичина» (Einsatzkommando zur besonderen Verwendung «Galizien») при Поліції Безпеки (Ordnungspolizei) та Служби Безпеки (Sicherheitsdienst) під командуванням бригаденфюрера СС др. Карла Ебергарда Шьонарта було арештовано 21 професора вищих навчальних закладів Львова, а також їх рідних, осіб, що перебували в помешканнях на момент арешту, слуг – всього 52 особи.

Після коротких допитів близько 4 -ї ранку 4 липня 1941 р. заарештованих вивели на узгір'я Вулецьких пагорбів до заздалегідь викопаної ями. Послідовно, групами по четверо чоловік підводили до неї та розстрілювати.

4 липня 2011 року, в 70-у річницю трагедії, за ініціативою міських голів Львова та Вроцлава у Львові відкрили пам`ятник розстріляним професорам. Над його проектом  працював авторський колектив: Олександр Сьліва (Краків, Польща) - перша премія в конкурсі на проект пам'ятника; Олег Трофименко та Дмитро Сорокевич (Львів, Україна) - спеціальна нагорода за краще рішення прилеглої до пам'ятника території.

Фінансування проекту було розділено між Львовом і Вроцлавом.

Надалі тут планують створити інформаційний центр, який надаватиме інформацію про історію цього місця і про саму подію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-