Червоний Хрест сподівається на розблокування обміну заручниками

Червоний Хрест сподівається на розблокування обміну заручниками

Укрінформ
Обмін українських громадян, що незаконно утримуються на території ОРДЛО, буде розблокований найближчим часом. 

Таке сподівання висловив президент Міжнародного Червоного Хреста Петер Маурер під час брифінгу у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Я запропонував обидвом сторонам, що треба пришвидшити ідентифікацію людей, що пропали безвісти. МКЧХ готова зі своєї сторони виконувати роль такого фасилітатора, який зможе налагодити контакти по обидва боки лінії зіткнення.... Ми маємо сподівання, що це питання буде вирішене найближчим часом",  - сказав Маурер. 

Він також пояснив, що механізм обміну заручниками має бути удосконалений і Україні потрібно розробити єдиний механізм щодо обміну людей, які затримані в результаті збройного конфлікту. 

"Щодо питання обміну полоненими, то це досить складне питання. Треба створити дорожню карту, як саме ця проблема буде вирішуватися. Дуже часто це питання проблематичним стає в плані обміну даними з однієї сторони на іншу сторону. Тут потрібно дотримуватися законодавчих норм, які можуть вступати в протиріччя", - пояснив Маурер. 

Президент МКЧХ зауважив, що достеменно не відомо скільки зараз людей перебувають у незаконному утриманні на території ОРДЛО. 

"Багато людей зникли безвісти внаслідок збройного конфлікту на Сході України, але ніхто не знає їх точну кількість. Можливо, їх від 1000 до 2000. Пошук відповідей на питання і підтримка сімей таких осіб є одним з пріоритетних завдань", - зауважив Маурер.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-