Усі дільниці Донеччини відкрилися вчасно, але виборчкоми вчинили порушення

Усі дільниці Донеччини відкрилися вчасно, але виборчкоми вчинили порушення

2037
Ukrinform
На Донеччині у трьох об’єднаних громадах усі дільниці відкрилися вчасно, в тому числі й у Миколаївській міській громаді Слов’янського району. Проте частина ДВК не вела протоколів ранкового засідання.

Про це повідомляють спостерігачі громадянської мережі "Опора" та Донецької обласної організації «Комітет виборців України».

Так, на ДВК №141236 у Миколаївці Слов’янського району не вівся протокол ранкового засідання. На ранковому засіданні члени комісії записували необхідні цифри собі у блокноти, а на момент відкриття дільниць – перенесли записи до протоколу. За словами спостерігачів, подібна ситуація може мати місце через недосвідченість та хвилювання голови комісії, адже призначення нового голови ДВК відбулось вчора, 17 грудня, зранку. Спостерігачі щодо цього інциденту склали акт.

Також подібна ситуація з неведенням протоколу під час ранкового засідання була на трьох дільницях Іллінівської сільської громади Костянтинівського району. На ДВК №140246, №140247, №140255 протокол не вівся, та на момент початку голосування члени комісії вже внесли дані та змогли продемонструвати протокол за вимогою спостерігачів.

Крім того, не вівся протокол і на ДВК №140080 Соледарській міській громаді Бахмутського району.

Як нагадали в "Опорі", відповідно до ч. 4, ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори», дільнична виборча комісія не раніше як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями. Голова дільничної виборчої комісії на підставі витягу з протоколу кожної територіальної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії оголошує кількість виборчих бюлетенів для голосування з кожних місцевих виборів та окремо по кожному виборчому округу, в яких проводиться голосування на виборчій дільниці, отриманих дільничною виборчою комісією. Ці відомості заносяться до відповідних протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>