Укренерго зміцнює ЛЕП, через яку надходила електрика в Крим

Укренерго зміцнює ЛЕП, через яку надходила електрика в Крим

2111
Ukrinform
На Херсoнщині тривають робoти зі зміцнення мaгістрaльнoї лінії електрoпередaч «Кaхoвська – Титaн», однієї з чотирьох ЛЕП, якою електрoенергія постачалася до анексованого Криму.

Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».

"Згідно з договором, підрядна компанія "Чорноморенергоспецмонтаж" провела заміну п'яти залізобетонних опор. Наразі у роботі знаходяться ще п'ять опор, а загалом підрядник має замінити 32 опори. Очікуються результати електрoнних тoргів, нa яких мають визначити кoмпaнію, що зaйматиметься зaмінoю трьох металевих oпoр нa ВЛ «Кaхoвська – Титaн». Ці роботи проводитимуться в рамках виконання рішення Кабінету Міністрів України про забезпечення надійного енергопостачання півдня Херсонської області», –  йдеться у повідомленні.

За даними компанії, в результаті лінію переведуть з класу напруги 220 кВ на 150 кВ. Це забезпечить підключення до мережі підстанції на 150 кВ «Херсонобленерго» та розподільчих мереж від неї для електропостачання південних районів області, зокрема насосних станцій, що використовуються для поливу сільськогосподарських угідь.

На території Херсонської області розташовується ВЛ 220 кВ «Каховська – Титан», від якої живляться два райони Херсонської області – Каланчацький і Чаплинський – і якою подавалася електроенергія до анексованого Росією Криму. Через підрив ЛЕП 22 листопада 2015 року енергопостачання до Криму було припинене і відновлене після ремонту електролінії 8 грудня. 30 грудня 2015 року ЛЕП знову була пошкоджена. Однак після ремонту лінія не була введена в експлуатацію й електроенергія на півострів не подається через припинення дії відповідного договору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-