Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва

Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва

Укрінформ
12 липня, 13:00  круглий стіл на тему: «Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва» 

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Спікери: Ольга Айвазовська - голова правління Громадянської мережі «ОПОРА»; Вікторія Подгорна - народна депутатка України (онлайн); Юлія Зальцберг - консультантка IFES з питань політичного фінансування та виборчих процесів (онлайн); Юлія Кириченко - співголова Ради Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, членкиня правління Центру політико-правових реформ; Ігор Фещенко - аналітик Руху «Чесно»; Ярослав Юрчишин - народний депутат України;  Олексій Гарань – науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», доктор іст. наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», модератор.

Питання до розгляду:

- Наскільки добре політичні партії в Україні справляються зі своїми функціями: думки населення, експертів та політиків.

- Чому українці не довіряють політичним партіям? Чи можна це змінити?

- Скільки грошей українці готові виділити політичним партіям з власної кишені? В чому причина низької підтримки партій гривнею?

- На рекламу, виборчий процес чи на просвіту: на що можна витрачати бюджетні кошти: думки експертів та населення України.

Коротко. Під час заходу будуть оприлюднені результати загальнонаціонального репрезентативного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені І. Кучеріва спільно із Київським міжнародним інститутом соціології з 1 по 7 червня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, які будуть розміщені на сайті Фонду «Демократичні ініціативи»

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам  можна за посиланням

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місця обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід до зали тільки у масках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

В Україні зареєстровано 370 політичних партій - Айвазовська

В Україні на сьогодні зареєстровано 370 політичних партій. Про це повідомила голова правління Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська під час круглого столу в Укрінформі.

"Зараз в Україні 370 партій зареєстровано. До прикладу, в Литві їх 77, в Польщі - 87, в Німеччині - 116, у Сполученому Королівстві - 379, тобто ми дуже близькі до них, Франція - 680 політичних партій, в Іспанії політичних об'єднань зареєстровано 5 000. Тому очевидно, що виключно статистичні дані нам не говорять про все, вони скоріше демонструють певну циклічність процесів, і те, що в Україні були належні умови для реєстрації політичних партій", - сказала Айвазовська.

Вона зазначила, що в Україні є ринок політичних партій, який чітко демонструє, що партії є прибутковими організаціями, принаймні частина з юридичних осіб використовує їх з маніпулятивними цілями.

За її словами, має бути максимально доскональне ліберальне законодавство про діяльність партій.

"Але ліберальність не означає повну безконтрольність з точки зору підзвітності, прозорості, відкритості діяльності, і для громадян, і в першу чергу членів політичних партій", - додала Айвазовська.

Як повідомлялося, в Укрінформі презентували результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”. Згідно з даними опитування, в Україні політичним партіям довіряють дещо менше 20% респондентів, а три чверті - не довіряють.

В Україні політичним партіям довіряють менше 20% респондентів - опитування

Згідно з даними опитування, в Україні політичним партіям довіряють трохи менше 20% респондентів, а три чверті - не довіряють.

Про це сказав науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, доктор історичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань на круглому столі в Укрінформі, презентуючи результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”.

“Назагал, українці не довіряють політичним партіям. Лише трохи менше 20% респондентів довіряє політичним партіям, три чверті не мають такої довіри. Це результати, безумовно, негативні, але, чесно кажучи, недивні. Я б не сказав, що вони є якимись сенсаційними”, - розповів Гарань.

Він зауважив, що при цьому “є певні вікові відмінності”.

“Більш часто довіряють молодь і старші респонденти - це 23,5%, якщо говорити про середній вік, то довіряє партіям близько 16%. Є певні відмінності також, якщо говорити про виборців певних партій. Виборці “Слуги народу” і “Батьківщини” частіше довіряють політичним партіям. Близько третини, що теж небагато, але більше, ніж середня температура”, - зауважив Гарань.

Згідно з результатами опитування, серед основних причин недовіри до політичних партій - невиконання передвиборчих обіцянок (56%), корумпованість партій (41%), залежність від олігархів (31%).

“Тобто на перше місце виходять невиконання передвиборчих обіцянок і корумпованість партій. При цьому молоді респонденти частіше говорять про проблеми корупції в партійному житті й залежність від олігархів. При цьому респонденти практично не говорять про несистемну діяльність партій, брак чіткої структури партій і прийняття рішень”, - підкреслив Гарань.

Опитування на тему “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року.

Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Долучитися до діяльності політичної партії готова п’ята частина виборців — опитування

Згідно з результатами опитування, про готовність долучитися до діяльності політичної партії заявила п’ята частина виборців.

Про це сказав науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, доктор історичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань в Укрінформі на круглому столі, презентуючи результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”.

“Якщо говорити про готовність долучатися, то тут насправді розкат не такий і великий. Найменше виборців партії “Сила і честь” - 17,8%, більша готовність долучатися у виборців “Батьківщини”, майже 24%, хоча у виборців “Європейської солідарності” це теж майже 23%, тобто це різниця в межах похибки, і далі йде “ОПЗЖ” — 22%. До речі, у виборців “Слуг народу” теж показник 21%. В принципі , ці всі показники в межах похибки. Тобто п’ята частина готова долучатися до діяльності партії”, - розповів Гарань.

Водночас, за його словами, найбільша готовність фінансувати політичні партії є у виборців “Європейської солідарності” — 16%, серед виборців “Батьківщини” таких 12%, “Сила і честь” майже 12%, “ОПЗЖ” і “Слуги народу” — до 10%.

“Найбільший показник у “Європейської солідарності”. Тобто 16% виборців цієї партії готові її фінансувати і 12% виборців “Батьківщини”, - уточнив Гарань.

Окрім того, розповів він, під час опитування у респондентів поцікавилися, яку суму вони готові надати на фінансування політичної партії, виборцями якої вони є.

“Від тисячі до двох тисяч гривень готові дати 21% опитаних, немало, як мені здається, 13% готові дати 2 500 гривень і більше”, - розповів Гарань.

Водночас, за його словами, “до 50 гривень готові дати 14% , 100-200 гривень 17%, 10 % - 300-500 гривень і так далі”.

“П’ята частина готова давати більше тисячі і 13% - більше 2 500 гривень. Ну сказати це не означає одружуватися, ми розуміємо. Але я думаю, що в принципі, якщо люди готові давати такі цифри партіям - це не так вже і погано”, - прокоментував Гарань.

Він також поінформував, що чоловіки значно частіше готові долучатися до партій та фінансувати їх, на відміну від жінок.

Так, згідно з презентованим опитуванням, про готовність долучатися до партій заявили 24,5% чоловіків і 15% жінок, а про готовність фінансувати політичні партії - 16,7% чоловіків і 6,2% жінок.

Опитування на тему “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року.

Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерланди.  

Більше третини респондентів вважають, що в Україні є партія, яка представляє їхні інтереси - опитування

Згідно з даними опитування, на думку понад третини респондентів, в Україні є політична партія, котра представляє їхні інтереси.

Про це сказав науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, доктор історичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань на круглому столі в Укрінформі, презентуючи результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”.

“Назагал по Україні трохи більше третини вважають, що в Україні є політична сила, яка представляє їх інтереси. Тут цікаво, що молодь значно рідше бачить такі партії, а от старші респонденти частіше відповідають ствердно”, - розповів Гарань.

За його словами, серед виборців політичних партій найбільш оптимістичними стосовно представлення їх інтересів є виборці “ОПЗЖ” - 68%. серед виборців “Європейської солідарності” таких 53%, серед виборців “Батьківщини” — 48%, серед виборців політсили “Сила і честь” — 45%, , серед виборців “Слуги народу” - 37,5%.

“У принципі, недивно, що в “ОПЗЖ” такий високий показник, те, що в “Слуги народу” він так суттєво менший, мабуть, теж недивно, тому що достатньо аморфний виборець і достатньо, я б сказав так дипломатично, різнопланова діяльність цієї партії”, - прокоментував Гарань.

Водночас він зауважив, що порівняно з даними 2015 року, стало більше людей, які вважають, що в Україні все ж є партія, яка представляє їхні інтереси.

“В 2015 таких було 23%, а зараз 36%”, - уточнив Гарань.

Опитування на тему “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року.

Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.  

Повну заборону політичної реклами підтримує 41% українців - опитування

В Україні 41% громадян вважають, що необхідно повністю заборонити політичну рекламу.

Такі результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” озвучив науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” доктор історичних наук Олексій Гарань під час круглого столу в Укрінформі.

“Ми питали про ставлення респондентів до політичної реклами. 41% вважає, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю, 27% вважають, що її можна дозволити, але лише під час виборів, 12,5% - що можна дозволити тільки в період між виборами, і лише 14% вважають, що вона має бути в цілому дозволена”, - сказав Гарань.

За його словами, під час опитування вивчалося і ставлення респондентів до використання політичними партіями коштів державного фінансування.

“Найбільше респонденти підтримують витрати державних коштів, які надаються партіям на просвітницьку та громадську діяльність — 74%, 55% - на навчання і підвищення кваліфікації, а от витрати на виборчу кампанію, на політичну - лише 32% , що можна витрачати державні кошти на політичну рекламу - лише 18% (вважають так - ред.). Тобто, достатньо чітко видно, що переважно це витрати на просвітницьку, громадську діяльність і підвищення кваліфікації, що респонденти схвалюють”, - підкреслив Гарань.

Водночас, за його словами, більшість опитаних заявили, що для них є важливою інформація про джерела фінансування і витрати партій у формуванні власного ставлення до тієї чи іншої політсили.

“Якщо говорити про джерела фінансування і про витрати, то це важливо для 57% опитаних. І лише 13% кажуть, що їм достатньо інформації про фінансування політичних партій. Тобто, тут є очевидний розрив між суспільним запитом і між тим, що люди мають. 19% кажуть, що знають про те, що політичні партії зобов’язані надавати щоквартальні фінансові звіти до НАЗК, а ще 40% щось про це чули. А нічого про це не знають більше 40% опитаних”, - розповів Гарань.

Він зауважив, що молодь краще ознайомлена з партійними фінансами і з тим, що партії зобов’язані подавати фінансові звіти до НАЗК. "Серед молоді майже втричі більше тих, хто переглядав партійні звіти, порівняно зі старшими респондентами", - сказав науковець.

Опитування на тему “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року. Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в межах проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.  

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-