Прозорість та фінансове здоров'я місцевих державних органів влади та державних підприємств в Україні

Прозорість та фінансове здоров'я місцевих державних органів влади та державних підприємств в Україні

Укрінформ
31 березня, 10:00 - підсумкова онлайн-пресконференція: «Прозорість та фінансове здоров'я місцевих державних органів влади та державних підприємств в Україні»

Організатори: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД);  Інститут економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина).

Учасники: Ірина Степанова - МЦПД; Єгор Киян - МЦПД; Петер Голяш -  ІНЕКO; Міхал Пішко -  Transparency International Slovakia; Ян Мазур -  міська рада м. Братислава.

Питання до обговорення:

1. Представлення рейтингу "Прозорість державних підприємств в Україні".

2. Обговорення оновлених результатів інших рейтингів проєкту.

3. Європейський досвід щодо прозорості державних компаній.

4. Позиція органів державної влади та громадськості щодо актуальних питань у сфері прозорості та фінансового здоров’я державних підприємств та органів місцевого самоврядування.

Довідково. Конференція проводиться в рамках проєкту "Сприяння прозорості та впровадженню антикорупційних заходів в державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні", що реалізовується Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом  економічних питань та соціальних реформ (INEKO) за підтримки SlovakAid.

Рейтинг "Прозорість державних підприємств в Україні" спрямований на підвищення ефективності управління державними підприємствами. Зокрема, проаналізовано показники прозорості провідних 50 українських державних компаній та створено інтерактивний портал для відображення результатів для окремих компаній.

Більше того, напрацювання результатів проєкту щодо сфери прозорості та фінансового здоров'я буде корисним для всіх, хто може використовувати їх як джерело інформації для оцінки сучасних українських та європейських тенденцій щодо інформаційної відкритості та фінансової стійкості державних компаній, а також органів місцевого самоврядування. 

Підсумкові матеріали:

У Києві представили рейтинг прозорості держпідприємств в Україні

У Києві на онлайн-пресконференції, що транслювалася на YouTube-каналі Укрінформу, представили рейтинг "Прозорість державних підприємств в Україні".

Дослідження провели Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) за підтримки SlovakAid, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Рейтинг спрямований на підвищення ефективності управління державними підприємствами. Напрацювання проєкту щодо прозорості та фінансового здоров'я будуть корисні для оцінки сучасних українських та європейських тенденцій щодо інформаційної відкритості та фінансової стійкості державних компаній, а також органів місцевого самоврядування», - зазначила Ірина Степанова з МЦПД.

Дослідники проаналізували показники прозорості провідних 50 українських державних компаній та створили інтерактивний портал для відображення результатів для окремих компаній.

«Найбільш прозорими у 2019 році були державні підприємства з постачання газу, електроенергії та транспортні компанії. Дослідження також показало, що чим більше на підприємстві працівників, тим воно прозоріше», - покоментував Єгор Киян з МЦПД.

Як зазначалося, лідер рейтингу досягає рівня прозорості в понад 55%. Загалом, перша п’ятірка найбільш прозорих у своїй діяльності українських підприємств така: Енергоатом, Укрзалізниця, УкрРух, Одеський припортовий завод, Центроенерго.

Водночас, найменш прозорими визнано переважно ті підприємства, які не мають власних вебресурсів, або вони в них малоінформативні й унеможливлюють дослідження. Середній же індекс прозорості українських держпідприємств становить 32%, і це означає, що існує великий потенціал для поліпшення цього показника, тому учасники проєкту обіцяють продовжити й розширити його в майбутньому.

«Ми оновимо рейтинги прозорості органів місцевого самоврядування та державних підприємств. Крім того, ми розширимо проєкт, оцінюючи незалежність ключових державних установ, які здійснюють аудит судових установ в Україні», - зазначив Петер Голяш з ІНЕКO.

Учасники проєкту застерігають, що у зоні ризику щодо прозорості є також компанії, які працюють на межі між державним і приватним секторами. «Такі компанії оперують величезними коштами. У Словаччині це понад 10 млрд євро на рік, або дві третини доходів державного бюджету. Майже нічого не знаємо про купівлю й продаж ними майна, економічних показників, людських ресурсів або спонсорства», - поділився досвідом Міхал Пішко з Transparency International Slovakia.

На думку учасників, проєкт поліпшує якість демократії в країні, зменшує ризики корупції та витрачання державних коштів.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-