Стратегії примирення. Роль церков в Україні

Стратегії примирення. Роль церков в Україні

Укрінформ
17 жовтня 12:00 - Стратегії примирення. Роль церков в Україні

Організатори: благодійний фонд «Академічна ініціатива», міжнародна група «Примирення в Європі».

Запрошені:  Володимир Бурега - член групи «Примирення» від Української Православної Церкви, професор, проректор Київської Духовної академії і семінарії; протоієрей Ігор Шабан - член групи «Примирення» від Української Греко-Католицької Церкви, голова комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин; пастор Павло Шварц - член групи «Примирення» від Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України, директор благодійного фонду «Дияконія Україна»

Довідково. Ініціатива «Примирення» виникла у 1974 році з ініціативи Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви та Польської екуменічної ради з метою напрацювання проекту примирення між сусідніми Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України та Білорусі. Так виник проект «Примирення в Європі - завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», який у 1997 році був представлений на Другому Європейському Екуменічному Зібранні в місті Грац (Австрія).

Від України в Групу входять представники чотирьох конфесій - Української Православної Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні, Української Греко-Католицької Церкви та Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні.

Підсумкові матеріали:

У Києві відкривається конференція "Стратегії примирення. Роль Церков в Україні", ініційована групою "Примирення"  

Міжнародну конференцію "Стратегії примирення. Роль Церков в Україні" відкриває 17 жовтня у Києві група "Примирення", до якої, зокрема, входять представники чотирьох українських церков.

Про це повідомив член групи "Примирення" від Української православної церкви Московського патріархату, проректор Київської духовної академії і семінарії Володимир Бурега на конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Конференція розпочинається сьогодні о 15:00 у готелі "Братислава". Ми сподіваємося, нинішня конференція буде насиченою, на ній буде багато цікавих дискусій. Вона працюватиме 2 дні - 17 і 18 жовтня. У п'ятницю, 19 жовтня, відбудеться робоче засідання групи "Примирення", - сказав Бурега.

Він зазначив, що ця група діє з 1995 року, до її складу входять офіційні представники церков з Німеччини, Польщі, Білорусі та України. Витоки групи беруть початок ще у 1950-60-ті роки, коли між Польщею та Західною Німеччиною були напружені відносини внаслідок конфліктів після Другої світової війни, тоді почалися пошуки зближення між цими країнами і в цьому зближенні важливу роль відіграли церкви. На початку 1990-х років ці напрацювання було вирішено розповсюдити далі на Схід, і таким чином у 1995 році постала робоча група "Примирення в Європі", до якої доєдналися також церкви України та Білорусі. 

"Постання нашої групи було пов'язано з тим, що припинила існування так звана "залізна завіса" і пострадянський простір почав інтегруватися до Європи", - зазначив Бурега. 

Він також поінформував, що від України в групу входять представники чотирьох конфесій - Української православної церкви МП, Римо-католицької церкви в Україні, Української греко-католицької церкви та Німецької євангелічно-лютеранської церкви в Україні. 

"Учасники групи обговорюють виклики, перш за все соціальні, які постають перед чотирма країнами. Ми намагаємося шукати спільні виклики, які б могли обговорюватися на міждержавному і міжцерковному рівні, і шукати можливі відповіді на ці виклики саме з боку церков - як церкви можуть сприяти примиренню в цьому регіоні", - наголосив представник УПЦ МП. 

За його словами, група збирається кілька разів на рік почергово у Польщі, Україні та Білорусі. Також раз на рік проводиться велика конференція, на яку запрошуються представники чотирьох країн. За час існування групи вже відбулося 16 міжнародних конференцій. У 2018 році - черга України. Останні конференції, які відбулися в Україні, були присвячені проблемі співіснування в Україні різних християнських конфесій, пошуків моделей примирення в тих болючих питаннях, які на сьогодні існують.

"Група "Примирення", коли проводить конференцію з одній з трьох країн, завжди намагається проводити зустрічі з очільниками церков, щоб почути їх побажання щодо можливої співпраці та подальшої діяльності", - підкреслив Бурега. 

Він зазначив, що УПЦ МП є членом групи "Примирення" ще з 1997 року

"До групи входять офіційні представники церков, які делеговані очільниками церков. Інші православні церкви на даний момент не є членами цієї групи. Хоча на наших конференціях, коли вони проводилися в Україні, були також доповідачі, які представляли позицію інших православних церков в Україні", - сказав Бурега.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-