#МаскиШоуСтоп: презентація закону, що убезпечить бізнес від тиску правоохоронців

#МаскиШоуСтоп: презентація закону, що убезпечить бізнес від тиску правоохоронців

1762
Ukrinform
17 листопада, 13.00 - #МаскиШоуСтоп: презентація прийнятого 16 листопада закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес.

Організатор: Міністерство юстиції України.

Учасники: Олена Сукманова - заступник міністра юстиції України; Ярослав Грегірчак - заступник бізнес-омбудсмена; Тетяна Прокопчук - віце-президент Американської торговельної палати в Україні; Ярослава Савастєєва - керівник контрольно-правового Департаменту Європейської бізнес асоціації.   

Підсумкові матеріали:

За перше півріччя 2017 року зареєстровано майже 60 тисяч обшуків у представників бізнес-структур - Мін'юст

Протягом першого півріччя 2017 року зареєстровано майже 60 тисяч обшуків у представників бізнес-структур.

Про це заявила заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олена Сукманова в Укрінформі під час презентації закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес.

«Важко переоцінити актуальність цього закону. Хочу навести цифри: у 2015 році в країні зареєстровано 73 тисячі обшуків, у 2016-му ця цифра збільшилася до 95 тисяч, якщо не помиляюся. За перше півріччя 2017 року зареєстровано вже майже 60 тисяч обшуків. Тобто на кінець року ми виходимо на показник за 100 тисяч обшуків», - зазначила Сукманова.

Вона підкреслила, коли мова йде про кількість обшуків, то «справа не про те - законні чи незаконні, ми говоримо про кількість клопотань про проведення обшуків, яка росте з геометричною прогресією». 

«Можливо, в процесі цього обшуку і не буде порушення, а можливо - буде. Такої статистики немає. Нас просто трішки лякає геометрична прогресія, з якою зростає кількість обшуків кожного року», -  сказала заступник міністра, відповідаючи на запитання, чи всі обшуки із зазначеної кількості були неправомірними. 

Вона пояснила, коли слідчий за процедурою приходить до висновку про необхідність обшуку в представника бізнесу, він повинен звернутися до суду, а слідчий суддя  - надати дозвіл на таку процесуальну дію. 

«Коли порахували кількість ухвал слідчих суддів, виявилося, що на кожну справу, на кожну процесуальну дію слідчий суддя витрачає десять секунд - на те, щоб оцінити всі підстави і вирішити:  надати чи не надати резолюцію на обшук. Це говорить про те, що слідчі судді не замислюються і підписують ці документи пачками», -  зауважила Сукманова.

Водночас заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак додав, що «барометром ефективності клопотань, які подаються, має бути кількість кримінальних проваджень, по яким після проведення обшуку було вручено повідомлення про підозру, розглянуто справу в суді і особа притягнута до кримінальної відповідальності». 

«Повірте мені, співвідношення між кількістю навіть повідомлень про підозру, я вже не кажу про обвинувальні вироки, порівняно з кількістю клопотань, просто мізерна. Можливо,1, 2, 3 % «доживають» до суду», - зауважив Грегірчак.

Як повідомлялося, у четвер, 16 листопада, Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає обов'язкову відеофіксацію обшуку в підприємців під час досудового розслідування.

Близько 15% скарг із тих, що отримав бізнес-омбудсмен, стосуються правоохоронної тематики - заступник бізнес-омбудсмена

Близько 15% скарг із тих, що надійшли до бізнес-омбудсмена від суб'єктів підприємницької діяльності, стосуються зловживань з боку правоохоронних органів.

Про це заявив заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак під час презентації в Укрінформі закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес. 

«Тема зловживання з боку правоохоронців яскраво відображена в нашій статистиці. Якщо станом на зараз ми отримали, починаючи з травня 2015 року, коли почали свою діяльність, близько 2700 скарг, то 15% тих скарг, які надійшли, були по правоохоронній тематиці. Це при тому, що близько 40% стосується фіскальної тематики», - заявив Грегірчак.

Він пояснив, що до вказаних 15% віднесли скарги щодо 4 типів зловживань з боку правоохоронних органів, а саме: коли необгрунтовано відкриваються кримінальні провадження проти бізнесу, коли бізнес не має права відкривати кримінальне провадження, коли строк досудового розслідування затягується і триває роками та коли мають місце різноманітні процесуальні зловживання перш за все під час здійснення такої слідчої дії, як обшук.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>