Батьки України: раннє втручання в дитинстві - запобігання інвалідизації в майбутньому

Батьки України: раннє втручання в дитинстві - запобігання інвалідизації в майбутньому

Укрінформ
17 лютого об 11.00 відбулася прес-конференція батьківського руху - Всеукраїнського форуму "Батьки за раннє втручання в Україні". (Зала 1)

Організатори: Британська громадська організація HealthProm, Лондон; ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ); Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ), Харків.

Учасники: Олена Скрипко - координатор програми «Батьки за раннє втручання в Україні»; Арморер Васон - Британський менеджер програми «Батьки за раннє втручання в Україні», Назгуль Чолпонбаєва – спеціаліст з питань дитинства Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ);  Британська громадська організація HealthProm, Лондон; співробітник представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; співробітник представництва Європейського Союзу в Україні. Також до участі запрошені представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України. батьки дітей з порушеннями розвитку, представники батьківських та інших недержавних організацій.

Довідкова інформація:

За визначенням Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid): «Раннє втручання являє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо і негайно після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямоване як на дитину, так і на батьків, родину і її соціальне оточення».

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували Всеукраїнський форум "Батьки за раннє втручання в Україні"

До батьківського руху - Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання», діяльність якого спрямована на підтримку національних зусиль України щодо розширення можливостей для послуг раннього втручання, долучилися більше трьох сотень активістів і близько 40 громадських організацій з 10 регіонів України.

Про це під час презентації в Укрінформі заявила координатор програми "Батьки за раннє втручання в Україні" Олена Скрипко, повідомляє кореспондент агентства.

«Ми хочемо сьогодні презентувати Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні». До нас приєдналися вже більше трьох сотень активістів і близько 40 громадських організацій з 10 регіонів України», - сказала Скрипко.

Вона поінформувала, що перша зустріч у рамках цього форуму відбулася 13 грудня 2016 року, і у той самий день Президент Петро Порошенко підписав  Указ "Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю", а на другий день, 14 грудня, Кабінет міністрів підписав розпорядження "Деякі питання реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя".

«Ми підписали і направили листи підтримки на ці рішення. Ми хотіли показати, що ми не войовничо налаштовані батьки. Нами було відправлено листи, де ми заявляли, що ми є, і що якщо ми потрібні,  ми готові допомогти», - зазначила активістка.

 У свою чергу британський менеджер програми "Батьки за раннє втручання в Україні" Арморер Васон закцентувала увагу на тому, що  питання надання послуг раннього втручання для дітей з особливостями розвитку є «надзвичайно важливим моментом для України».

«Підтримка найбільш вразливих дітей на початку їх життя є не тільки  ключем до успішної подальшої долі цих дітей, але і  характерною рисою сучасного цивілізованого світу», - наголосила вона.

Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні» - це платформа, створена як основа для участі недержавних організацій (НДО), започаткованих і керованих батьками дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку в процесі формування державної політики раннього втручання  в Україні. Функціонування Форуму забезпечується Програмою «Батьки за раннє втручання в Україні», спрямованою на підтримку недержавних організацій, якими керують батьки дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушенням розвитку.

Програма впроваджується в 10 пілотних регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях.

Українське представництво ЮНІСЕФ у березні розпочне інформаційну кампанію, присвячену питанням раннього втручання

Представництво Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) з березня 2017 року розпочне проведення всеукраїнської інформаційної кампанії, присвяченої питанням раннього втручання.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила спеціаліст з питань дитинства Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) Назгуль Чолпонбаєва, повідомляє  кореспондент агентства.

«Ми хочемо заявити, що з березня ми розпочнемо проведення всеукраїнської інформаційної кампанії про систему раннього втручання», - сказала Чолпонбаєва.

За її словами, ця інформаційна кампанія буде спрямована на те, щоб українці стали більш поінформованими щодо цієї проблеми, отримали уявлення про те,  що таке раннє втручання, що саме необхідно дітям з особливими потребами, яким чином ці потреби необхідно задовольняти.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-