Катування героїв України в "ОРДЛО" і велике мовчання міжнародної спільноти

Катування героїв України в "ОРДЛО" і велике мовчання міжнародної спільноти

2707
Ukrinform
6 жовтня  о 12.30  відбулася прес-конференція на тему: "Чому міжнародні організації ухиляються від викривання катувань наших героїв в зоні бойових дій".

Учасники:  Євген Магда - політичний експерт; Олександр Верголяс - політолог, керівник ВГМО «Спілка молодих політологів України»; Максим Вакуленко - боєць батальйону "Айдар"; Руслан Шанідзе - боєць батальйону "Айдар"; Анатолій Кучеренко - волонтер; Ніна Брановицька - мати бійця 90 батальйону ЗСУ.

Підсумкові матеріали:

Україна справою Жемчугова довела, що бореться за кожного заручника - експерт

Справі визволення Володимира Жемчугова з полону бойовиків довела, що Україна готова боротися за кожного заручника, який опинився в руках сепаратистів.

Таку думку на прес-конференції в Укрінформі висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

«Україна у справі Володимира Жемчугова довела, що вона буде боротися за кожного українського громадянина, який опинився у полоні сепаратистів, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України», - наголосив експерт.

За його словами, полонених у гібридній війні, яку розв'язала РФ проти нашої держави, використовують як інструмент інформаційного впливу на Україну.

«Фактор полонених у гібридній війні, яку розв'язала Росія проти України, є дуже важливим і дуже показовим. Полонені використовуються Росією та сепаратистами, щоб нагнітати жах і демонструвати їхню можливість впливати на людей, які потрапили в полон, і через це транслювати такий собі зловісний сигнал на всю іншу територію України через загальне інформаційне поле», - сказав Магда.

Він підкреслив, що необхідно зосередити максимум зусиль на боротьбі за кожного українського полоненого.

«Нам потрібно зосередити максимум зусиль  - і органам державної влади, і громадським організаціям, і медіа - для того, щоб боротися за кожного громадянина України, який станом на сьогодні перебуває в полоні. Якщо цього не буде відбуватиметься, то, відповідно, і авторитет державної влади в Україні, авторитет нашої держави в цілому, незалежно від того, хто стоїть біля владного стерна, буде падати», - переконаний Магда.

Він також наголосив, що інформацію, яка стосується гібридної війни РФ проти України, треба фільтрувати, відкидаючи емоції.

«Події останніх років (події від початку гібридної війни РФ проти України. - Ред.) несуть елемент інформаційної війни, інформаційного протистояння. Нам треба намагатися не тільки відкидати емоції, а пропускати інформацію через себе і відділяти зерна від полови. Звичайно, це треба робити в діалозі з різними, в тому числі і міжнародними правозахисними організаціями - але за умови їхньої зростаючої неухильно і невпинно об'єктивності», - резюмував Магда.

Дані Amnesty Іnternational щодо ситуації на окупованих територіях необ'єктивні, оскільки вони посилаються виключно на сепаратистів - політолог

Дані Amnesty Іnternational щодо стану справ на окупованих українських територіях та утримання там українських військових викликають велику підозру, оскільки, як заявили самі представники цієї міжнародної організації в Україні активістам, вони беруть інформацію для своїх звітів виключно зі слів сепаратистів.

Таку думку на прес-конференції в Укрінформі у четвер висловив політолог Олександр Верголяс, повідомляє кореспондент агентства.

"Ми (активісти - ред.) провели сьогодні акцію під стінами Amnesty Іnternational в Україні, і їхні представники сказали, що вони беруть інформацію про різні аспекти щодо стану справ на окупованих територіях виключно зі слів сепаратистів. Ця інформація може бути необ'єктивною і викликає великі підозри", - сказав Верголяс.

Зі свого боку, волонтер Анатолій Кучеренко наголосив, що активісти не звинувачують Amnesty Іnternational у свідомому викривленні фактів, але вимагають від них об'єктивності.

"Amnesty Іnternational, швидше за все, помиляється в багатьох своїх висновках або володіє необ'єктивною інформацією. Я б не хотів звинувачувати Amnesty Іnternational в якомусь свідомому викривленні фактів - бо це, безумовно, авторитетна міжнародна організація. Але, якщо б вони хотіли справді розібратися в тому, що відбувається, вони були б разом з нами. Ми просимо в них трохи об'єктивності щодо тих подій, які відбуваються в Україні, об'єктивного ставлення щодо наших поранених", - підкреслив Кучеренко.

Він додав, що активісти і волонтери готові співпрацювати з Amnesty Іnternational щодо перевірки наданої їм з боку сепаратистів інформації, на яку АІ посилаються у своїх звітах.

"Я хотів би, щоб Amnesty Іnternational з нами - активістами, волонтерами - поспілкувалися, і ми ретельно б дослідили ці факти - щодо того, як утримуються сепаратисти українською стороною, щодо ставлення української сторони до них. Ми готові з ними розмовляти, працювати по багатьох напрямках, в тому числі з розслідування фактів, які вони навели у своєму звіті", - уточнив Кучеренко.

Верголяс, у свою чергу, переконаний, що Україна може говорити про те, що ЗМІ та міжнародні організації використовуються Росією як інструмент пропаганди у гібридній війни РФ проти України, але Україна має це робити неодмінно аргументовано, і не тільки у Києві, а й у штаб-квартирах Європи, Англії, США.

"Так, Україна може вголос говорити про те, що ЗМІ та міжнародні організації використовуються Росією як інструмент пропаганди, але робити це неодмінно аргументовано, тобто не просто казати, що це погано, а це погано "тому, що...". Повинні бути підготовлені англомовні чи франкомовні спікери, які будуть виступати не тільки в Києві, але у штаб-квартирах Європи, Англії, США, які будуть виносити це на обговорення», - зазначив Верголяс.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-