
Путіна заганяють у дипломатичний кут - американський експерт
Таку думку висловив експерт з питань Росії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла в інтерв’ю Укрінформу.
«Протягом останніх днів ми бачимо у цьому дипломатичному пінг-понгу, що Путіну стає все важче повністю відмовлятися від ідеї припинення вогню», - вважає американський експерт.
Він зауважив, що увага, яку президент Трамп приділяє зупинці війни, є величезною, і це було його метою ще з часів передвиборчої кампанії. На думку Чіарамелли, попри різні тлумачення коментарів глави Білого дому його радниками, він у цілому залишається послідовним у цьому напрямку.
«Зробивши це своїм пріоритетом, Трамп певним чином сформував і позицію України щодо підтримки безумовного припинення вогню. Також здається, що він поступово послаблює позицію Росії», - вважає аналітик.

На його думку, Путін справді хоче «зберегти та розвивати свої стосунки з Трампом, і це певним чином впливає на його розрахунок не відмовлятися та потенційно розглядати ідею прямих переговорів між Росією та Україною». Експерт зазначив, що лише кілька місяців тому з точки зору Москви така ідея не мала реалістичних перспектив. Він також нагадав, що з російської сторони фактично зникли вкиди про «нелегітимність» Президента України Володимира Зеленського.
Експерт також вважає розумним перехід української влади до гнучкішого підходу, «кажучи «так» речам, яких вимагає Вашингтон».
«Україна тепер каже «так», але з невеликими застереженнями: ми готові до розмови, ми хочемо миру, ми готові до безумовного припинення вогню... Це був дуже розумний поворот з боку української влади, щоб показати, що Україна не є причиною того, чому Трамп ніяк не може досягти миру», - сказав Чіарамелла.
Він вважає, що «Путіна заганяють у кут» і перед ним «накопичуються дилеми».
«Його змушують займати позиції, на яких він здаватиметься більш конструктивним. І я думаю, що українська та європейська сторони можуть це використати, щоб отримати кращі умови за столом переговорів... Я не можу стверджувати, що ми справді стоїмо на межі якогось прориву, але вважаю, що увага та енергія США змінюють ситуацію так, як узагалі не відбувалося протягом останніх трьох років»», - резюмував Чіарамелла.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками - Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею - запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка, 12 травня, і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.
Спецпосланник президента США по Україні Кіт Келлог зазначив, що Дональд Трамп особисто долучиться до перемовин між Україною та Росією у Туреччині, якщо у них візьме участь Володимир Путін.