Президент Гани вважає, що до переговорів про врегулювання війни треба залучити РФ та Китай

Президент Гани вважає, що до переговорів про врегулювання війни треба залучити РФ та Китай

Укрінформ
Врегулювання російсько-української війни має базуватись на справедливому і тривалому мирі, в основі якого будуть принципи міжнародного права і Статуту ООН, які передбачають непорушність кордонів держав.

Про це на пресконференції за результатами першого Глобального саміту миру у Швейцарії заявив президент Гани Нана Акуфо-Аддо, передає кореспондент Укрінформу.

«Вирішення конфлікту, на наш погляд, має базуватись на цілісному, справедливому і тривалому мирі, що спиратиметься на принципи міжнародного права та Статут ООН. Це глобальний імператив – знайти такий мир, який позитивно вплине на Гану і на решту африканських країн», - сказав Акуфо-Аддо.

Він зауважив, що Гана була однією із 28 африканських держав, які приєднались до глобальної більшості на Генеральній Асамблеї ООН і засудили акт російської агресії проти України.

«Ми виступаємо проти расової дискримінації, гегемонії і панування великих країн, які дозволяють собі знущатись над малими державами. Саме в цьому контексті ми розглядали і продовжуємо розглядати вторгнення та акт агресії Росії», - зазначив президент Гани.

Читайте також: Усі учасники Саміту миру підтримали територіальну цілісність України - Зеленський

За його словами, наслідки вторгнення Росії в Україну виходять далеко за межі Європи, і Африка також стала жертвою російської агресії проти України.

«Блокада Чорного моря мала руйнівний вплив на наші економіки і рівень життя наших людей. Висока інфляція і різке зростання цін на продукти харчування стали найвідчутнішими наслідками вторгнення», - зазначив Акуфо-Аддо.

Він зауважив, що його країна підтримала мирний саміт у Швейцарії і спільне комюніке, бо сподівається на їх успіх, але додав, що до переговорів необхідно залучити Росію і Китай.

«Ми переконані, якщо ми збираємося досягнути остаточного врегулювання, потрібно знайти можливості, аби Російська Федерація і Китай приєдналася до обговорень», - зазначив президент Гани.

Читайте також: Президент Гани: Африканський континент особливо постраждав від російської агресії

Як повідомляв Укрінформ, президент Чилі Габрієль Борич наголосив на необхідності термінових заходів для захисту цивільних під час війни і на неприпустимості дій Росії щодо викрадення українських дітей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-