Зеленський: Безпекова угода регулює всі основні аспекти взаємодії між Україною та Португалією

Зеленський: Безпекова угода регулює всі основні аспекти взаємодії між Україною та Португалією

Укрінформ
Україна та Португалія підписали безпекову угоду, яка фіксує спільну відданість захисту двох народів та всієї Європи від російського терору.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час спільного брифінгу з Прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру.

«Наші сьогоднішні перемовини були присвячені розвитку партнерства наших держав, підтримці наших людей. Ми підписали безпекову угоду, яка фіксує нашу спільну відданість захисту наших народів, нашої Європи від російського терору. Ми однаково вважаємо злочинами намагання Росії зламати міжнародний порядок, заснований на правилах і утвердженнях статутом ООН. Якщо ми всі, я маю на увазі всі нації, які поважають життя, зараз не співпрацювали б, якщо б ми не допомагали захищати життя від російської війни, вже б нічого не залишилось від цілей та принципів Статуту ООН. Лише завдяки нашому єднанню десятків народів, які не погоджуються з російською агресією, досі є шанс, що світ не скотиться до рівня постійних війн та зневаги до людського життя. Наша безпекова угода регулює всі основні аспекти взаємодії між нашими країнами, між Україною та Португалією»,- заявив Зеленський.

Він додав, що в угоді визначена фінансова допомога Україні, оборонні та політичні лінії взаємодії. Президент особливо відзначив участь Португалії в оборонних ініціативах, які допомагають вистояти проти російських ударів, а також роботу з тренування українських пілотів для F-16.

Глава держави подякував уряду Португалії за підтримку України в європейських інституціях та відзначив, що вкрай важливим є, аби в червні можна було фактично розпочати перемовини про вступ України в ЄС.

«Для цього, я вважаю, вже все готово і такий крок для нашої держави і людей є значною мотивацією, вкрай потрібною в умовах війни», - відзначив Зеленський.

Він подякував за майбутню участь Португалії в Саміті миру в Швейцарії і за те, що вона допомагає залучати інших лідерів до цієї роботи.

«Ми переконані, що реальний мир і чесне завершення російської агресії можуть відбутись тільки на основі міжнародного права, тільки на основі статуту ООН. Саме на такій основі ми запропонували Формулу миру і кожен її пункт містить лише захист життя, різних елементів життя: радіаційна і ядерна безпека, продовольча безпека, звільнення полонених і депортованих, зокрема, українських дітей, які були вивезені силою в Росію з окупованої території України», - наголосив Зеленський, додавши, що потрібно об’єднати тисячі сімей, які розділені цією війною, російським полоном і депортацією.

Зеленський подякував португальському народу за підтримку України та зазначив, що Португалія залишатиметься близьким партнером і після завершення війни.

«Португалія є і буде щирим нашим партнером і обов’язково стане одним з вагомих контриб'ютерів нашого українського відновлення. Я хочу подякувати за ваше виключно тепле ставлення та довіру до України і довіру до наших людей. Сьогодні ми разом з прем’єр-міністром зустрінемось з представниками нашої української громади тут в Португалії, дружинами та дітьми наших героїчних захисників, які отримали тут від вас абсолютну гостинність і це відображення того, що саме людські зв’язки один з ключових елементів нашого міждержавного партнерства», - зазначив Зеленський.

Читайте також: Зеленський і прем'єр Бельгії підписали безпекову угоду

Як повідомляв Укрінформ, у Лісабоні Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року, включно з територіальним морем. Португалія надасть щонайменше 126 мільйонів євро військової підтримки цього року. Також вона підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки.

Португалія стала 12-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією та Бельгією.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-