Російська пропаганда намагатиметься прив'язати трагедію з Фіцо до України - експерт

Російська пропаганда намагатиметься прив'язати трагедію з Фіцо до України - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Ключова загроза для України зараз у контексті замаху на Фіцо — роспропаганда, яка будь-що намагається прив'язати Україну до цієї трагедії.

Про це в коментарі кореспондентці Укрінформу повідомив директор Інституту центрально-європейської стратегії Дмитро Тужанський.

«Ключова загроза для України зараз у контексті замаху на Фіцо — це російська пропаганда і дезінформація. Росіяни намагаються будь-що Україну та проукраїнські сили якомога сильніше медійно прив’язати до цієї трагедії. Тобто це вже не тактика «в лоб» — на кшталт підкинути візитки Яроша. Але росіяни методично працюють над тим, аби прив'язати Україну тематично до цієї трагедії, яка у всіх у світі викликала шок.

Водночас Тужанський відзначив, що дуже важливим моментом політичної культури з українського боку стало те, що українська влада синхронно із іншими світовими лідерами відреагувала на цю трагедію чітко і однозначно та засудила замах на словацького прем’єра. Це дуже правильно, відзначив Тужанський.

Читайте також: Зеленський засудив замах на Фіцо: Насильство не має стати нормою в жодній країні

Він також зазначив, що насправді Словаччина — країна, що є дуже вразливою до російської пропаганди.

«Росіяни почувають себе дуже впевнено в Словаччині, вони користуються всіми цими слов’янофільськими та панславістськими настроями майже у половини словацького суспільства. Росіяни також дуже сильно впливали на всі останні вибори в Словаччині. Тому тут треба бути уважними», - акцентував Тужанський.

Експерт також зазначив, що зараз треба спостерігати, як саме ця трагедія буде використана різними політичними силами в ЄС.

«Замах на прем'єра Словаччини Роберта Фіцо – це зараз такий «чорний лебідь» для європейської політики. Нині ключове – як це все переживе Словаччина та як це все переживе ЄС всередині себе, особливо на тлі виборів до Європарламенту. Ефект цього «чорного лебедя» ми всі відчуємо, але Україна з усіх сусідів Словаччини – найменше», – сказав Тужанський.

Читайте також: Стан Фіцо стабілізувався, але залишається дуже тяжким - лікарі

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо 15 травня госпіталізували у тяжкому стані внаслідок вогнепальних поранень. Подія сталася після засідання уряду в словацькому місті Гандлова.

МВС заявило, що виконавець замаху здійснив п’ять пострілів у Фіцо. Словацька поліція висунула звинувачення 71-річному Юраю К., який 15 травня скоїв замах на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Наразі нападник утримується під вартою в місті Нітра, на заході країни. Стало відомо, що Юрай К. був членом організації, яка брала участь у протестах проти політики Фіцо та його уряду 24 квітня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-