Туреччина як лідер Чорноморського регіону має бути відповідно представлена на Саміті миру - Стефанчук

Туреччина як лідер Чорноморського регіону має бути відповідно представлена на Саміті миру - Стефанчук

Ексклюзив
Укрінформ
Україна прагне, аби Туреччина, як лідер Чорноморського регіону, була представлена на найвищому рівні на Глобальному саміті миру влітку в Швейцарії та розраховує на активну участь країни в заходах Кримської платформи – президентського та парламентського вимірів.

Про це Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук сказав у коментарі Укрінформу за результатами візиту в Туреччину.

«Прагнемо, щоб Туреччина була представлена на найвищому рівні на Глобальному саміті миру в Швейцарії. Лідер регіону точно повинен бути там представлений та своєю присутністю заохотити інших взяти участь. Ми багато говоримо про мир, але ми бачимо єдину формулу - запропоновану Президентом Зеленським. Вона справедлива, в ній точно визначено, хто є жертва, хто агресор. І саме Україна, яка стала обʼєктом агресії, має право диктувати умови миру, який ґрунтується на нормах міжнародного права», - наголосив Стефанчук.

Голова Верховної Ради провів історичну паралель між боротьбою Туреччини за незалежність та подіями в Україні зі створення УНР та нинішнім протистоянням російській агресії.

Читайте також: Міністри оборони України та Туреччини обговорили поглиблення співпраці у військовій сфері

«Візит у Туреччину я розпочав з відвідування Меморіального комплексу «Аниткабір», де поховано першого президента і засновника Турецької Республіки Мустафу Кемаля Ататюрка, й подумав про те, що рівно сто років тому у нас була війна за незалежність, і ми перемогли в ній - отримали УНР. Але далі ми програли, зокрема, тому що почали перемовини з агресором, йдучи на якісь умови, і отримали 73 роки перебування в СРСР, голодомори, низку геноцидів проти українців, кримських татар. Була й низка домовленостей, зокрема, Будапештський меморандум, положення якого були Росією порушені. І зараз домовлятися з Росією? Про що, коли вона не виконує свої домовленості. Це і є ідея Формули миру - домовитися не один-на-один, а завдяки проведенню Саміту сформувати спільну позицію для міжнародного тиску на Росію країнами, що поважають світовий порядок», - сказав Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України висловив вдячніть Туреччині та турецькому народові за підтримку.

Читайте також: «Турецький» мирний план: чи дійсно Ердоган пропонує завершити війну в Україні

«Приїхав з меседжем вдячності за все те, що Туреччина вже зробила для України. Ми добре знаємо з перших днів війни про «Байрактари», що таке турецька підтримка, ініціативи щодо продовольчої безпеки. Всі намагання й прагнення, продемонстровані в ході цієї війни, ми цінуємо, вони важливі для нас. Історично ми дуже повʼязані з Туреччиною та турецьким народом. Рівень дипломатії між нашими країнами надзвичайно високий, в першу чергу завдяки президентам наших країн», - сказав спікер українського парламенту.

За його словами, зустріч з головою Великих національних зборів Туреччини Нуманом Куртулмушем була плідною та насиченою.

«Говорили про міжпарламентську співпрацю, обговорювали предметно інші питання. Я ціную цю щиру та відверту розмову», - сказав Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховноі Ради України Руслан Стефанчук перебуває у Туреччині з офіційним візитом.

Фото Вадима Сарахана

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-