Президент прийняв вірчі грамоти від послів Польщі, Австралії, Таїланду, Гани й Уганди

Президент прийняв вірчі грамоти від послів Польщі, Австралії, Таїланду, Гани й Уганди

Фото
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти від послів: Республіки Польща - Ярослава Ґузи, Австралії - Пола Леманна, Королівства Таїланд - Ураси Монгколнавін, Республіки Гана - Франциски Ашіті-Одунтон та Республіки Уганда - Стівена Мубіру.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Президент прийняв вірчі грамоти від послів Польщі, Австралії, Таїланду, Гани й Уганди/Фото: president.gov.ua

Урочиста церемонія відбулася на території Національного заповідника «Софія Київська».

Вітаючи посла Республіки Польща з початком дипломатичної місії, Зеленський подякував польському народові за підтримку України з перших днів повномасштабної війни.

«Ми вдячні за прихисток для великої кількості українців, за гуманітарну та військову допомогу», – підкреслив Глава держави.

Президент також відзначив особистий внесок керівництва Польщі в консолідацію міжнародних зусиль на підтримку України.

Читайте також: Польща не має Patriot для України, але допомагатиме іншим озброєнням для захисту неба - Туск

Обговорили питання взаємодії в оборонній сфері з акцентом на ППО та інших ключових потребах Сил оборони України, а також підготовки та проведення Глобального саміту миру у Швейцарії.

Окремо порушувалися питання європейської та євроатлантичної інтеграції України й важливості підтримки Польщею поступу України на шляху до ЄС і НАТО.

Глава держави наголосив на важливості підготовки двосторонньої безпекової угоди та закликав до розблокування українсько-польського кордону.

Під час розмови з послом Австралії Полом Леманном Президент високо оцінив рівень відносин між двома країнами та подякував Австралії за вагому допомогу від початку повномасштабної російської агресії.

«Дуже вдячні за вашу військову підтримку. Це було надзвичайно важливо», - зазначив Зеленський.

Читайте також: В Австралії вимагають передати $9 мільярдів заморожених активів РФ на відновлення України

Також обговорили перспективи поглиблення двостороннього політико-безпекового діалогу передусім у контексті нагальних військових потреб нашої держави.

Значну увагу було приділено участі Австралії в Глобальному саміті миру.

Вітаючи посла Королівства Таїланд Ураси Монгколнавін з початком дипломатичної місії, глава держави висловив сподівання, що відносини між Україною і Таїландом стануть іще більш міцними й успішними.

Зеленський відзначив підтримку з боку Таїланду суверенітету й територіальної цілісності України.

«Ми дуже вдячні вашій країні за надану під час цієї війни гуманітарну допомогу, особливо для подолання викликів в енергетиці позаминулої зими», - зазначив він.

Окремо обговорили підготовку до проведення інавгураційного Глобального саміту миру в червні у Швейцарії та реалізацію Української формули миру.

Глава держави запросив Таїланд узяти в ньому участь.

«Для нас дуже важливо залучити якомога більшу кількість країн. Ми хочемо миру. Ви побачите це, перебуваючи в Україні, – як наші люди ставляться до життя. Ми не починали жодної війни, але ми маємо захистити наших людей, дітей», – акцентував він.

Під час розмови з послом Гани Францискою Ашіті-Одунтон Президент подякував за підтримку України на різних міжнародних майданчиках, зокрема при ухваленні важливих резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Глава держави нагадав про нещодавнє відкриття посольства України в Гані.

«Для нас дуже важливо відкрити Африку. Тривалий час ваш регіон був далеким для України, зараз ми хочемо зробити його ближчим, а наші відносини – міцнішими», - наголосив Зеленський.

Особливу увагу приділили підготовці до проведення інавгураційного Глобального саміту миру у Швейцарії та участі Республіки Гана в імплементації Формули миру.

Також обговорили важливу роль України у світовій продовольчій безпеці, зокрема на Африканському континенті.

Під час розмови з послом Республіки Уганда Стівеном Мубіру накреслили перспективи поглиблення двосторонніх відносин у різних сферах.

Читайте також: МЗС доопрацьовує стратегію створення глобального українського простору - посол

Зеленський відзначив готовність України до розвитку взаємовигідної співпраці з Угандою, зокрема у галузях цифровізації, інформаційних технологій та освіти.

Президент окремо зупинився на підготовці інавгураційного Глобального саміту миру у Швейцарії та необхідності участі в ньому якомога більшої кількості держав, зокрема африканських.

Глава держави наголосив, що Україна й надалі залишатиметься надійним гарантом світової продовольчої безпеки, зокрема на Африканському континенті.

Як повідомляв Укрінформ, 10 листопада 2023 року Президент України прийняв вірчі грамоти від новопризначених послів Туреччини, Чехії й Люксембургу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-