Комітет ПАРЄ схвалив поправки української делегації до резолюції щодо смерті Навального

Комітет ПАРЄ схвалив поправки української делегації до резолюції щодо смерті Навального

Укрінформ
Комітет з юридичних питань ПАРЄ підтримав запропоновані українською делегацією поправки до тексту резолюції щодо смерті Олексія Навального і засудження тоталітарного режиму в РФ стосовно визнання РПЦ інструментом розпалювання війни.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила член української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Щойно на юридичному комітеті ми одностайно підтримали поправки, за якими наш комітет визнав РПЦ продовженням тоталітарного режиму Путіна. РПЦ, підтримуючи так звану священну війну проти України, проти загалом західного світу, фактично немає нічого спільного із свободою віросповідання та свободою вираження поглядів, гарантованими статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права», - сказала Кравчук.

Ще одне уточнення, запропоноване українськими делегатами до фінального тексту резолюції, стосується корінних народів РФ.

"Російська Федерація - це не лише тоталітарний режим, це також імперіалістичний та колоніальний режим, який є федерацією лише за формою. Багато корінних народів РФ є жертвами утисків і грубих порушень прав людини. Колонізовані народи зазнають насильницької русифікації, їхня національна автономія, мови та культури зазнають ерозії, їх позбавляють міжнародно визнаних прав, примушують брати участь в агресивній війні проти України", - йдеться у поправках.

Читайте також: ПАРЄ розпочинає весняну сесію - говоритимуть про Україну та заморожені активи РФ

Усі поправки мають бути схвалені під час розгляду в сесійній залі та внесені до основного тексту резолюції ПАРЄ про смерть Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна та його війні з демократією. Голосування за неї відбудеться у середу ввечері.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про підтримку відбудови України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-