Прем’єр Бельгії: Ми не кажемо «ні» конфіскації активів РФ, потрібно працювати над механізмом

Прем’єр Бельгії: Ми не кажемо «ні» конфіскації активів РФ, потрібно працювати над механізмом

Укрінформ
Бельгія не проти конфіскації заморожених активів російського центрального банку на суму 280 мільярдів євро, але має бути чіткий механізм, наприклад використання активів як застави для залучення коштів для України.

Про це агентству Reuters сказав прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо у Давосі, передає Укрінформ.

Після того, як у 2022 році президент Володимир Путін ввів війська в Україну, Сполучені Штати та їхні союзники заборонили операції з російським центральним банком і міністерством фінансів Росії, заблокувавши близько 300 мільярдів доларів суверенних російських активів на Заході.

Країни G7 обговорюють можливу конфіскацію заморожених російських активів, хоча деякі члени Групи семи занепокоєні створенням «небезпечного прецеденту», а також відсутністю механізму і ризиками такого кроку для центральних банків країн.

За словами Де Кроо, Бельгія готова до дискусії про те, що робити з відсотками щодо заморожених російських активів і самими активами.

«Ми не кажемо «ні» конфіскації активів. Але нам потрібно працювати над механізмом. Наприклад, вони можуть бути використані як застава для залучення коштів для України. Ми відкриті до подальшого обговорення та готові брати участь у розв'язанні питання, пошуку правової основи для цих переказів в Україну, не дестабілізуючи світову фінансову систему», - сказав бельгійський прем’єр.

Де Кроо наголосив на ризику підірвати фінансову стабільність, оскільки центральні банки часто депонують активи один одному.

Як зазначається, левова частка активів - по суті цінні папери, в які інвестував Центральний банк РФ - заморожені в Euroclear, депозитарії в Брюсселі. Деякі цінні папери підлягають погашенню і, отже, конвертуються в готівку - операція, яка оподатковується за ставкою 25%, сказав Де Кроо.

«Якщо є якийсь оподатковуваний дохід, ми його відокремлюємо, щоб він міг піти в Україну», — сказав він.

За його словами, податок на заморожені активи становив близько 1,3 мільярда євро в 2023 році, а в 2024 році становитиме близько 1,7 мільярда євро.

Міністр фінансів США Дженет Єллен торік висловлювала занепокоєння щодо значних юридичних перешкод для конфіскації заморожених російських активів, але нещодавно підтримала вивчення цієї ідеї в умовах обмеженого фінансування.

Читайте також: Кулеба у Давосі: Україні потрібні заморожені активи РФ, а не заморожений конфлікт

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація США офіційно підтвердила переговори із союзниками й партнерами щодо можливості конфіскації заморожених активів РФ для їх залучення до відбудови України.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що головним ресурсом для відновлення має стати конфіскація російських активів на Заході. Зараз триває робота над тим, аби втілити це в життя вже наступного року. Йдеться про 300 млрд дол. зовнішніх валютних резервів РФ.

Водночас, за повідомленням NYT, адміністрація президента США Джо Байдена негласно підтримує конфіскацію заморожених активів російського центробанку та розпочала термінові обговорення із союзниками щодо використання коштів для допомоги Україні.

Bloomberg із посиланням на джерела у Москві писало, що Росія готується до судового оскарження будь-яких кроків США та ЄС щодо конфіскації заморожених активів свого центрального банку у розмірі 300 млрд дол. на користь України.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-