НАЗК склало протокол щодо в.о. голови Конституційного Суду Головатого

НАЗК склало протокол щодо в.о. голови Конституційного Суду Головатого

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративне правопорушення щодо в.о. голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника Секретаріату цього суду Віктора Бесчастного.

Як передає Укрінформ, про це інформують у НАЗК.

«Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно в.о. Голови Конституційного Суду України (КСУ) Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного. Перевіряється інформація з отриманого повідомлення щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що для підтвердження чи спростування вказаної інформації НАЗК направило до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів, проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи.

«У зв’язку з цим НАЗК внесло в.о. Голови КСУ Сергію Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді. На сьогодні інформація щодо відкриття судом провадження за цим позовом та прийняття рішень щодо зупинення виконання припису відсутня», - інформують у НАЗК.

Також повідомляється, що «за схожих обставин на запити Національного агентства у 2019-2020 роках (у межах заходів, які не стосувались Сергія Головатого) КСУ надавав подібні документи. При цьому такі документи надавались листами, зокрема, за підписом Сергія Головатого».

У відомстві нагадують, що ненадання інформації на запит НАЗК, а також не виконання вимог, викладених у приписі, є правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Відповідальність за це передбачено ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як зазначається, наразі на розгляді у в.о. голови КСУ перебуває повторний припис, внесений НАЗК згідно з вимогами Порядку внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції.

«У випадку, якщо суд визнає Головатого винним у вчиненні зазначеного правопорушення, відомості про нього будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення», - ідеться в повідомленні.

У відомстві також нагадали про ухвалену урядом Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки (ДАП), яка передбачає незалежне оцінювання доброчесності членів ВРП та ВККС; чіткі критерії доброчесності та професійної етики для кваліфікаційного оцінювання суддів; здійснення оперативного, відкритого і справедливого розгляду дисциплінарних справ щодо суддів в режимі реального часу; запровадження кримінальної відповідальності суддів за свавільне зловживання повноваженнями.

Читайте також: НАЗК за пів року виявило у військкомів необґрунтовані активи на понад ₴255 мільйонів

Як повідомлялося, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції викликало голову Полтавської обласної військової адміністрації Філіпа Проніна для ознайомлення з протоколом про адміністративні правопорушення, пов’язані із конфліктом інтересів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-