У Конгресі США схвалили законопроєкт про передачу Україні заморожених активів РФ

У Конгресі США схвалили законопроєкт про передачу Україні заморожених активів РФ

Укрінформ
Комітет у закордонних справах Палати представників американського Конгресу США підтримав більшістю голосів двопартійний законопроєкт про використання конфіскованих російських активів для допомоги Україні.

Як передає Укрінформ, відповідне рішення було ухвалено під час слухання законопроєкту H.R.4175.

Відповідний документ на розгляд вніс член Палати представників Майкл МакКол. Цей законопроєкт вимагає від адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії.

Законопроєкт уповноважує «державного секретаря США надати додаткову допомогу Україні, використовуючи активи, конфісковані у Центрального банку Російської Федерації, та інші суверенні активи Російської Федерації».

Законопроєкт передбачає, що держсекретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом має надати відповідним комітетам Конгресу оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги.

За словами МакКола, законопроєкт також унеможливлює повернення російських активів до РФ, поки вона не виплатить компенсацію Україні.

«Нам потрібен план якомога швидшої перемоги, і цей план має гарантувати, що США не будуть нести цей тягар самотужки. Саме тому я вніс на розгляд законопроєкт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців… Настав час, щоб Росія розплачувалась за війну, яку вона розпочала», - сказав він під час слухання.

Читайте також: Відомі міжнародні діячі закликають передати Україні заморожені російські активи

Тепер документ повинні розглянути у Конгресі США.

Як повідомляв Укрінформ, міністр фінансів Джанет Єллен, міністр оборони Ллойд Остін, держсекретар Ентоні Блінкен і адміністратор USAID Саманта Пауер надіслали листа до Конгресу із закликом схвалити запит адміністрації Байдена щодо надання $11,8 млрд прямої бюджетної підтримки Україні в рамках додаткового пакета президента щодо задоволення потреб національної безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-