Для проведення виборів необхідно вирішити щонайменше п’ять проблемних питань - Стефанчук

Для проведення виборів необхідно вирішити щонайменше п’ять проблемних питань - Стефанчук

Укрінформ
Україна може ухвалити рішення про проведення виборів, якщо врегулює низку проблемних питань, спричинених повномасштабним вторгненням Російської Федерації.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив під час спільної пресконференції зі спікеркою Палати депутатів парламенту Чеської Республіки Маркетою Пекаровою Адамовою за результатами Другого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Під час міжнародних візитів мені дуже часто ставлять запитання щодо проведення виборів. Україна була, є і залишається демократичною країною. У демократичних країнах дуже важливо проводити вибори, щоб не було «застою» у владі. Водночас в українському законодавстві є певні неузгодженості щодо можливості чи неможливості проведення виборів під час війни – як на парламентському, так і на президентському рівнях. Ми зараз обговорюємо ці питання», – сказав Стефанчук.

Читайте також: На підготовку до повоєнних виборів потрібен мінімум рік - член ЦВК

У цьому контексті Голова ВР зазначив, що Україна має щонайменше п’ять проблемних питань, які необхідно вирішити для проведення виборів.

Він уточнив, що йдеться про забезпечення прав на голосування і бути обраними до органів влади для військовослужбовців, організацію виборів на тимчасово окупованих територіях, забезпечення участі в голосуванні українських біженців, яких нині за кордоном близько 7 мільйонів, фінансування виборів, забезпечення можливості вільного доступу до медіа.

«Ще є низка інших більш дрібніших питань, які стосуються організації виборів, але я думаю, коли ми разом знайдемо відповіді на ці п’ять, Україна ухвалить рішення про проведення виборів», – підкреслив спікер українського парламенту.

Читайте також: Має бути закон разової дії щодо виборів повоєнного часу - Корнієнко

Стефанчук також поінформував, що звернувся до колег з багатьох парламентів світу із прохання поділитися досвідом проведення або непроведення виборів під час війни. «Зараз ми обмінюємося досвідом. Думаю, що ближчим часом матимемо якесь рішення», – підсумував він.

Як повідомлялося, згідно з Конституцією, наступні чергові парламентські вибори мали би відбутися у жовтні 2023 року, а президентські – навесні 2024 року. Однак дія на території Української держави правового режиму воєнного стану ускладнює проведення виборів. Нині навколо цього питання точаться активні дискусії.

Фото: Руслан Стефанчук, Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-