Останній крок до перемовин про вступ у ЄС: Рада ухвалила закон про політично значущих осіб

Останній крок до перемовин про вступ у ЄС: Рада ухвалила закон про політично значущих осіб

Укрінформ
Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт про політично значущих осіб.

Про це народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За відповідний законопроєкт про внесення змін до Закону України (№9296-д) "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо політично значущих осіб проголосували 276 народних депутатів.

"Головна новація: замість трьох років після посади, топ-посадовці (PEP) будуть фактично мати довічний статус РЕР. Але одночасно законопроєктом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг", - повідомив Железняк.

Він зазначив, що редакція документа, що була затверджена до другого читання, наразі відповідає стандартам AML/CFT. Та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС.

Читайте також: У НАЗК розповіли, кого стосується закон про відновлення е-декларування

Як повідомлялось, політично значущі особи – це фізичні особи, які є національними, іноземними публічними діячами та діячами, які виконують публічні функції в міжнародних організаціях (PEP – politically exposed person – «політично значуща особа»).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-