Росія в Гаазі закликала МС ООН визнати, що він не має юрисдикції у справі про геноцид

Росія в Гаазі закликала МС ООН визнати, що він не має юрисдикції у справі про геноцид

Укрінформ
Росія звернулася до Міжнародного суду ООН і закликала визнати відсутність у нього юрисдикції у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це під час свого виступу в суді сказав посол Росії в Нідерландах Олександр Шульгін.

“РФ просить суд оголосити про те, що він не має юрисдикції розглядати будь-які запити, подані Україною проти Росії в рамках цього розгляду, а також визнати їх неприйнятними”, - сказав він.

За його словами, “представники РФ послідовно та вичерпно пояснювали, чому претензії України у цій справі не можуть виходити за межі етапу попередніх заперечень. І чому вони приречені на провал”.

Шульгін також сказав, що дії, про які заявляє українська сторона, не можуть вважатися порушенням зобов'язань, які взяли на себе країни, які підписали Конвенцію про геноцид.

“Будь-яке інше рішення Суду, окрім цього, дозволило б державам не посилатися на свої реальні права та обовʼязки за договором, а використовувати як інструмент різноманітні концепції, такі як неправомірне застосування, зловживання, і це б підготувало ґрунт для несерйозних розглядів з різних питань”, - сказав Шульгін.

Читайте також: Справа про геноцид: Німеччина відкинула заяву Росії про відсутність юрисдикції суду ООН

Він також сказав, що “втручання 32 держав, які просто повторили позицію України, свідчить про те, що Україна не вірить у власні правові аргументи і фактично розраховує на цю безпрецедентну спробу колективного тиску на Суд”.

Як повідомляв Укрінформ, у Міжнародному суді ООН у Гаазі тривають публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Слухання проходитимуть у два раунди: Росія мала слово 18 та 25 вересня, а Україна 19 та 27 вересня.

Також 20 вересня 32 держави мали слово у суді, які долучилися до цієї справи зі своїми інтервенціями.

Суд проведе слухання по юрисдикції, і якщо визнає, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятним, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.

Спір стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Читайте також: Міжнародний суд ООН має юрисдикцію у справі про геноцид - представник Нідерландів

У позові проти РФ до Міжнародного суду ООН Україна вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.

26 лютого 2022 року Україна подала до секретаріату Міжнародного суду ООН в Гаазі заяву про порушення справи проти Росії щодо "спору… про тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього".

Міжнародний суд ООН 16 березня 2022 року зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-