Україна розглядає призупинення дії безвізу з Ізраїлем через дві причини - посол

Україна розглядає призупинення дії безвізу з Ізраїлем через дві причини - посол

Укрінформ
Україна на рівні вищого політичного керівництва розглядає призупинення дії безвізого режиму з Ізраїлем через складність гарантувати безпеку паломникам до Умані та зростання відмов у вʼїзді в Ізраїль українцям.

Про це заявив посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук в інтервʼю Радіо Свобода, передає Укрінформ.

Коментуючи прийдешній єврейський Новий рік Рош га-Шана, він зауважив, що Україна очікує цього року на приїзд до Умані не менше 20 тис. чоловік, оскільки, незважаючи на всі застереження, більше 20 тис. минулоріч приїхало до України.

"Національна поліція, ДСНС, інші державні органи, прикордонники мусили відволікати суттєву кількість своїх сил для того, щоб забезпечити порядок і безпеку. Крім того, ми говоримо, що ми не можемо забезпечити безпеку від ракет і дронів, оскільки нам, вибачте, не вистачає забезпечення безпеки своїх міст", — сказав Корнійчук.

За його словами, про це говориться відкрито, й іде відкритий діалог з ізраїльським урядом: "Посольство наполягає на тому, що якщо ви з якихось причин не хочете виділяти засоби ППО, продавати їх для того, щоб захистити цивільних українських громадян, можливо, ви захочете захистити своїх? Це логічно". Посол України також наголосив, що завжди мова йшла про співпрацю саме в питаннях захисту цивільного населення в глибокому тилу.

"Мова не йде про скасування (безвізового режиму – ред.). У будь-якому випадку, розглядалося питання щодо призупинення. Тобто міжурядову угоду ніхто не збирався скасовувати, але другий фактор, крім Умані: на жаль, збільшилася кількість наших громадян, яких депортують. Виглядає це, на жаль, дуже ганебно, і посольство тут зробити нічого не може", — поінформував дипломат.

Корнійчук пояснив, що в будь-якого громадянина, який приїхав до Ізраїлю з українським паспортом, відбирають документ, їх змушують очікувати на співбесіду в окремій кімнаті мінімум 5-10 годин, і потім 10% громадян України розвертають і депортують без пояснення причин. Посол України підкреслив, що минулого року статистика відмов у вʼїзді була 2-4%, і цього року вона зросла до 10%.

Читайте також: Паломникам рекомендують утриматися від відвідин Умані на Рош га-Шана

"Я підтверджую, що занепокоєння є, що розглядається питання вищим політичним керівництвом. Це рішення не МЗС і не Міністерства внутрішніх справ. Це рішення вищого політичного керівництва країни", — зазначив Корнійчук.

Раніше видання KyivPost із посиланням на джерела в РНБО повідомило, що Кабінет міністрів розглядає можливість призупинення дії угоди з урядом Ізраїлю про скасування візового режиму між державами. За інформацією видання, розгляд питання планується найближчими тижнями. 

Рош га-Шана – юдейський Новий рік, який святкують два дні поспіль в молодик осіннього місяця за єврейським календарем. Цьогоріч він святкується з 15 вересня. З цього дня розпочинається відлік днів нового єврейського року.

Фото: Avshalom Sassoni‎‏/Flash90

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-