Європарламент підтримав приєднання України до Гаазької судової конвенції

Європарламент підтримав приєднання України до Гаазької судової конвенції

Укрінформ
Європейський парламент підтримав приєднання України до так званої Конвенції Гаазької конференції від 2 липня 2019 року щодо визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах.

Розгляд цього питання та ухвалення відповідної резолюції відбулося 15 червня у Страсбурзі під час пленарного засідання Європейського парламенту. Документ був ухвалений простою більшістю голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Європейський парламент… вітає позитивну оцінку Єврокомісії та Ради ЄС з метою встановлення договірних відносин з Україною у рамках Судової конвенції; підтримує входження України до Судової конвенції», – йдеться у документі.

Водночас Європарламент підтвердив «непохитну солідарність» із народом та керівництвом України, підтримку її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Депутати зазначили, що ухвалена резолюція не упереджує процедурні норми, що передбачені у статті 218(6) TFEU Угоди про функціонування Європейського Союзу, за якими має бути сформована позиція ЄС щодо приєднання третьої країни до Конвенції Гаазької конференції.

Якщо країни ЄС приймуть позитивне рішення щодо входження України до Судової конвенції, цей документ буде чинним для обох сторін (для України і для ЄС) з 1 вересня 2023 року.

Текст резолюції нагадує, що статутною метою Гаазької конференції з приватного міжнародного права (Гаазької конференції) є робота із уніфікації регуляторних правил приватного міжнародного законодавства. Європейський Союз став стороною Гаазької конференції з 3 квітня 2007 року.

Згадана Судова конвенція покликана сприяти ефективному міжнародному правосуддю у цивільних комерційних справах, що надаватиме правову впевненість та передбачуваність сторонам, які залучені до транскордонних комерційних операцій, зокрема у тому, чи будуть судові рішення у пов’язаних справах визнаватися у різних юрисдикціях.

За статутними документами Судової конвенції, будь-яка третя країна може приєднатися до цього документа, за згоди його інших учасників.

Як зазначається у резолюції, Україна підписала та ратифікувала Судову конвенцію. Рада ЄС 23 квітня 2023 року досягла політичної згоди щодо встановлення договірних відносин з Україною в рамках цієї Судової конвенції.

Читайте також: Для повноцінної співпраці з МКС треба ратифікувати Римський статут — Кравченко

Як повідомлялося, Україна ратифікувала Конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах 1 липня 2022 року. Як очікується, міжнародний договір набуде чинності для України з 1 вересня 2023 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-