Кримські татари як мусульмани є «козирем» для роботи України з Глобальним півднем – експерт

Кримські татари як мусульмани є «козирем» для роботи України з Глобальним півднем – експерт

Укрінформ
При формуванні інформаційної політики для роботи з країнами Глобального півдня треба використовувати той факт, що одним із корінних в Україні є мусульманський народ кримські татари.

Таку думку висловив представник Конгресу мусульман України Дялявер Саідахметов під час "круглого столу" в Укрінформі на тему: “Україна та Глобальний південь: пошук шляхів співпраці”.

"Якщо говорити про певні практичні напрацювання, то дуже важливою є організація адвокаційних поїздок до різних країн Глобального півдня, куди мають обов'язково входити представники громадських чи релігійних організацій мусульман України. Насправді в України є один величезний плюс, наша сила, про яку ми самі мало говоримо, - це те, що в Україні одним з корінних народів є мусульманський народ кримські татари", - сказав Саідахметов.

Він додав, що це треба враховувати і при формуванні інформаційної політики, оскільки мусульмани Глобального півдня сприймають Україну насамперед як суто християнську державу.

"Мінімум, що вони відчувають, коли чують, що в Україні є корінний мусульманський народ, - це здивування, а далі вже можна налагоджувати певні мости, щоб розширювати цей контекст, тому що насправді, окрім політичного рівня, в більшості цих держав - наприклад, у Туреччині, арабських країнах, країнах Азії, Індонезії релігійні спільноти мають величезний вплив, у тому числі на формування політичного порядку денного", - акцентував представник Конгресу мусульман України.

Читайте також: Кримські татари хочуть у складі України увійти в Європу - Жумаділов

Саідахметов зауважив, що така робота не дає миттєвого результату, тож ніхто не може гарантувати, що одна-дві чи більше адвокаційних поїздок за участю представників мусульманської спільноти України відразу приведуть до зміни політичних позицій держав Глобального півдня. Водночас, на його думку, якщо така робота вестиметься в розрахунку на перспективу, то вона дасть результат за п'ять-десять років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-