Комюніке саміту G7 підтверджує непохитну підтримку світових лідерів України

Комюніке саміту G7 підтверджує непохитну підтримку світових лідерів України

Укрінформ
Лідери країн «Групи семи», що зустрілися в Хіросімі, видали спільне комюніке, в якому виклали головні рішення саміту, зокрема, підтвердили непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. 

Як повідомляє Укрінформ, повний текст комюніке оприлюднений на сайті Європейської Ради.

«Ми, лідери «Групи семи» (G7), зустрілися в Хіросімі для щорічного саміту з 19 по 21 травня 2023 року, та є об’єднаними сильніше ніж будь-коли у рішучості зустріти глобальні виклики цього моменту та прокласти курс для кращого майбутнього. Наша робота основана на повазі до Хартії Об’єднаних Націй (ООН) та на міжнародному партнерстві», - йдеться у комюніке.

Зокрема, як наголошується у документі, сторони дійшли згоди здійснити конкретні кроки, що спрямовані на вирішення найгостріших проблем сьогодення. Першим питанням у цьому контексті позначена ситуація в Україні.

«Ми здійснили конкретні кроки… для підтримки України так довго, як це буде необхідним, перед фактом протиправної агресивної війни росії», - йдеться у комюніке.

Читайте також: Країни «Групи семи» домовилися відстежувати російські алмази

Інші рішення саміту стосуються зміцнення режиму роззброєння та ядерного нерозповсюдження, координації зусиль у забезпеченні економічної стійкості та економічної безпеки, забезпечення переходу до «чистої енергії» для розвитку економіки як в країнах G7, так і за межами цієї організації. Сторони видали так звану «Хіросімську заяву щодо стійкої глобальної продовольчої безпеки», яка покликана надати країнам-партнерам допомогу в задоволенні потреб сьогодення.

Лідери G7 також оголосили про намір інвестувати 600 мільярдів доларів США у фінансування розвитку якісної інфраструктури, яка дозволить подолати існуючі глобальні виклики.

Окремий розділ комюніке присвячений Україні.

Читайте також: Зеленський у Японії планує переговори з прем'єром Кішідою

«Ми ще раз у найбільш рішучих термінах засуджуємо агресивну війну росії проти України, що являє собою серйозне порушення міжнародного права, включаючи Хартію ООН. Російська жорстока агресивна війна є загрозою для усього світу, вона порушує фундаментальні норми та принципи міжнародного співтовариства. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку для України так довго, як це буде необхідним, щоб досягти всеохоплюючого, справедливого та тривалого миру», - йдеться у документі.

Комюніке нагадує, що лідери G7 видали окрему заяву по ситуації в Україні, яка містить чіткі спільні наміри та конкретні дії.

«Ми зобов’язалися інтенсифікувати нашу дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку для України, підвищити ціну для росії та для тих, хто підтримує її військові дії, та продовжувати долати негативний вплив війни на решту світу, зокрема, на найбільш вразливих людей», - йдеться у спільному документі саміту «Групи семи».

Читайте також: Глави МЗС Японії і Сполучених Штатів підтвердили продовження жорстких санкцій проти Росії

Як повідомлялося, в Японії триває 48-й саміт «Групи семи», який продовжуватиме роботу до 21 травня. Його учасники розглядають шляхи забезпечення стійкості глобальної економіки, в тому числі, за наслідками пандемії коронавірусу та російської агресії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-