Вступ до Євросоюзу підтримують 92% українців

Вступ до Євросоюзу підтримують 92% українців

Опитування
Укрінформ
Вступ до Європейського Союзу підтримують 92% українців.

Про це під час презентації соціологічного опитування повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, передає Укрінформ.

«Якби найближчим часом відбувся референдум стосовно вступу України до Європейського Союзу, то за вступ до цієї організації проголосували би 79% усіх опитаних, або 92% тих, хто збирається взяти участь у такому референдумі (проголосували б проти — відповідно 7% і 4%)», - сказав він.

У березні 2021 року за вступ до ЄС мали намір голосувати 59% усіх опитаних, або 80% тих, хто збирався взяти участь у референдумі (проголосували би проти — відповідно 26% і 17%).

За даними останнього опитування, за вступ до ЄС проголосували б 86% усіх жителів Західного регіону, 82% — Центрального регіону, 73% жителів Сходу та 56% жителів Півдня. Частка тих, хто голосував би проти, становить відповідно 3%, 5%, 11% і 17%.

Читайте також: До яких держав українці ставляться найкраще, а до яких - найгірше

Чим молодші респонденти, тим частіше вони збираються голосувати за вступ до ЄС — частка таких зростає з 70,5% у найстаршій (60 і більше років) групі, до 83,5% серед тих, кому менше 30 років.

Серед тих, хто довіряє Президенту В. Зеленському, збираються голосувати за вступ до ЄС 83% (при 5% тих, хто проти), а серед тих, хто йому не довіряє — відповідно 54% і 21%.

Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, збираються голосувати за вступ до ЄС 81,5% (при 5% тих, хто проти), а серед тих, хто переважно розмовляє російською — відповідно 70% і 12%.

У дослідженні взяло участь 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Читайте також: Джонсон, Дуда і Байден - лідери симпатій українців з-поміж іноземних політиків

Опитування проведено у лютому-березні 2023 року соціологічною службою Центру Разумкова в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких відбуваються бойові дії.

Як повідомляв Укрінформ, понад 60% громадян вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-