Намір росії розмістити в білорусі ядерну зброю є порушенням договору про нерозповсюдження - МЗС

Намір росії розмістити в білорусі ядерну зброю є порушенням договору про нерозповсюдження - МЗС

Заява
Укрінформ
Намір росії розмістити в білорусі тактичну ядерну зброю є порушенням Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ, передає Укрінформ.

"Останні заяви рф щодо намірів розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю є черговим провокативним кроком злочинного путінського режиму, що підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки у цілому", - йдеться у заяві.

В МЗС наголосили, що росія заявляє про свій намір за умов продовження нічим не спровокованої агресивної війни проти України та при неспроможності перемагати на полі бою.

"Україна звертається до білоруського суспільства не допустити реалізації злочинних намірів щодо розміщення на території білорусі ядерної зброї всупереч її зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, що ще більше перетворить цю країну на заручника Кремля та матиме катастрофічні наслідки для її майбутнього", - йдеться у заяві.

В МЗС звернулися до держав Групи Семи та Європейського Союзу із закликом попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі, у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від росії.

Читайте також: Данілов: кремль узяв білорусь у «ядерні заручники»

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема й як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї. Вимагаємо негайно скликати з цією метою позачергове засідання Ради Безпеки ООН", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, путін заявив, що росія розмістить тактичну ядерну зброю у білорусі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-