Ордер на арешт путіна: Рада закликає країни-учасниці Римського статуту виконати рішення МКС

Ордер на арешт путіна: Рада закликає країни-учасниці Римського статуту виконати рішення МКС

Укрінформ
Верховна Рада закликає сторони-учасниці Римського статуту здійснити заходи для виконання рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента рф володимира путіна та уповноваженої з прав дитини в офісі президента рф марії львової-бєлової.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Верховна Рада схвалила звернення до сторін – учасниць Римського статуту здійснити всі можливі заходи для виконання рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента рф путіна", - написав Железняк.

Читайте також: Чому МКС взявся за путіна з «дитячою справою»: дайджест пропаганди за 17-19 березня

За його словами, відповідну постанову “Про Заяву Верховної Ради України про необхідність забезпечення відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих злочинів за міжнародним правом на території України” (№9122) підтримали 335 парламентаріїв.

Зокрема, Верховна Рада звертається до парламентів та урядів іноземних держав, універсальних і регіональних міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей із проханням рішуче засудити найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні збройними силами рф, іншими підконтрольними їй військовими формуваннями, окупаційними адміністраціями росії на території України, політичним та військовим керівництвом рф.

Читайте також: Воєнні злочинці, в тому числі путін, не мають почуватися у безпеці - уряд ФРН

ВР закликає здійснити всі можливі заходи для розслідування цих злочинів, притягнення до відповідальності та справедливого покарання всіх винних.

Парламент також звертається до міжнародної спільноти з вимогою здійснювати найжорсткіший політичний і санкційний тиск на росію та її посадових осіб, у тому числі найвище керівництво.

Окрім того, Верховна Рада наполегливо закликає сторони-учасниці Римського статуту здійснити всі можливі заходи для виконання рішення Палати попереднього провадження Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента російської федерації володимира путіна та уповноваженої з прав дитини в офісі президента рф марії львової-бєлової та їх подальшої передачі в розпорядження Суду.

Читайте також: Ордер на арешт путіна виданий довічно - прокурор МКС

Водночас ВР просить держави та інші зацікавлені сторони надати максимально можливу підтримку діяльності Міжнародного центру з кримінального переслідування злочину агресії проти України задля пришвидшення і посилення розслідування шляхом отримання ключових доказів.

Як повідомляв Укрінформ, 17 березня Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт володимира путіна та марії львової-бєлової.

Президента рф та уповноважену президента рф у справах дитини підозрюють у воєнних злочинах - незаконних депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-