Кіссінджер визнав, що членство України в НАТО було б доречним

Кіссінджер визнав, що членство України в НАТО було б доречним

Укрінформ
Колишній держсекретар США і радник з питань нацбезпеки Білого дому 99-річний Генрі Кіссінджер, відомий своєю позицією проти приєднання України до НАТО, нарешті погодився, що нині таке членство для Києва було б доречним. 

Про це він заявив під час виступу у вівторок на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає власний кореспондент Укрінформу.

«До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо побоювався, що це розпочне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу», - заявив американський політик.

Читайте також: Кіссінджер знову закликав домовлятися з путіним про мир в Україні

Він також натякнув, що членство України в НАТО було б доречним результатом після того, як буде забезпечений мир.

Водночас Кіссінджер заявив, що, на його думку, зараз необхідно уникнути прямої військової ескалації між рф і Заходом, а також ліквідації рф як самостійної держави.

«Знищення росії як держави, яка може реалізовувати власну політику, відкриє величезну територію, що охоплює одинадцять часових поясів, для внутрішніх конфліктів та зовнішнього втручання в той момент, коли там зберігається понад 15 тисяч одиниць ядерної зброї», - висловився Кіссінджер.

Читайте також: Киць-киць, Кіссінджер! Чи зможе Україна зіграти у «вищій лізі»?

Він також зазначив, що вважає за необхідне, аби рф мала можливість приєднатися до міжнародної системи після досягнення миру в Україні. У цьому зв’язку Кіссінджер заявив, що «вірить у діалог з росією», поки триває війна, за умови, що санкції та інший тиск зберігатимуться, допоки не буде досягнуто остаточне врегулювання.

Як повідомляв Укрінформ, у травні Генрі Кіссінджер заявив на форумі в Давосі, що Україна має поступитися росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні. У відповідь на промову Кіссінджера Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що зараз 2022 рік, а не 1938-й, коли в Мюнхені відбулося підписання угоди з фашистською Німеччиною, зокрема, про передачу третьому рейху Судетської області.

США, зі свого боку, наголосили, що підтримуватимуть Україну до її остаточної перемоги у розв'язаній росією війні, і лише український народ визначатиме майбутнє власної країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-