Посли G7 сподіваються на прогрес у судовій реформі після розблокування роботи ВРП

Посли G7 сподіваються на прогрес у судовій реформі після розблокування роботи ВРП

Укрінформ
Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов провів зустріч із керівниками та представниками посольств держав «Групи семи» (G7) та ЄС в Україні щодо судової реформи в Україні.

Як передає Укрінформ, по це повідомляє пресслужба ОП.

Смирнов зазначив, що отримав рекомендації від міжнародних партнерів щодо подальших кроків у судовій реформі з урахуванням перезапуску Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Я надзвичайно вдячний за ці пропозиції. Особливо приємно бачити єдність наших із вами думок щодо вдосконалення роботи Верховного Суду, реформи Державної судової адміністрації», - сказав він.

Заступник очільника ОП привітав завершення у четвер процесу обрання з’їздом суддів України членів ВРП за своєю квотою, водночас нагадавши, що далі має бути сформована служба дисциплінарних інспекторів.

Читайте також: З’їзд суддів обрав восьмого члена ВРП

«І тут потрібно подумати, як рухатися в цьому напрямку. Тому що фактично нам все треба починати з нуля, часу небагато, і потрібно або вносити зміни до законодавства, щоб пришвидшити чи оптимізувати процедури добору дисциплінарних інспекторів, або запропонувати інший шлях», – зазначив він.

Щодо рекомендацій про запровадження прозорого конкурсного відбору суддів Конституційного Суду, посилення дисциплінарних процедур та етичних вимог до суддів КСУ, Смирнов зауважив, що багато питань урегульовані в законопроєкті про конституційну процедуру, який поки що не ухвалила Верховна Рада.

Читайте також: ОАСК знешкоджено, але його судді залишаються на зарплаті

У свою чергу посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, який головує у групі послів G7 із початку 2023 року, наголосив на важливості того, що судова реформа є пріоритетом для дипломатичних представників країн G7 і для української влади.

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що судова реформа, яка вимагає багато зусиль, є важливою гарантією безпеки інвестицій. Вона підтримала позицію заступника керівника ОП щодо того, що реформа має полягати не в переміщенні людей із посад, а у створенні міцних ефективних інституцій.

За даними ОП, посли G7 привітали рішення з’їзду суддів України щодо обрання всіх восьми членів ВРП за своєю квотою та висловили сподівання на подальший прогрес у судовій реформі.

Як повідомлялось, ХІХ з’їзд суддів України, який мав обрати вісьмох членів Вищої ради правосуддя, розпочався 11 січня. Цього дня за квотами від судів різних юрисдикцій обрали п’ятьох членів ВРП. 12 січня делегати з’їзду обрали іще трьох членів ВРП.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-