Майже 60% українців назвали політиком року Зеленського

Майже 60% українців назвали політиком року Зеленського

Опитування
Укрінформ
59% українців назвали політиком 2022 року Президента Володимира Зеленського, на другому місці — головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, передає Укрінформ.

“Після обрання на посаду Президента у 2019 році Зеленський щороку очолював рейтинги у номінації «політик року»: у 2019 р. його назвали в такій якості 46% опитаних громадян України, у 2020-у — 15%, у 2021-у — 17%”, - зазначили соціологи.

На другому місці за частотою називання “політиком 2022 року” — Валерій Залужний (10%). По 2% опитаних назвали Олексія Арестовича, Петра Порошенка та Дмитра Кулебу, по 1% — Михайла Подоляка та Сергія Притулу.

За даними опитування, політиком року-2022 Зеленського назвали більшість респондентів у всіх регіонах: 66,5% на півдні, 61% — у центральному регіоні, 57% — на заході та 55% — на сході країни. Частіше його називають жінки (62%), ніж чоловіки (55%). Представники молодших вікових груп частіше, ніж люди середнього та старшого віку: 68% серед тих, кому менше 30 років, 63% — серед тих, кому від 30 до 39 років, і від 54% до 56% в середніх та старших вікових групах.

Читайте також: Журнал Time назвав персоною року Зеленського та «дух України»

Серед тих, хто вдома розмовляє переважно українською мовою, Зеленського політиком року назвали 60%, серед тих, хто переважно розмовляє російською, — 55%. Чим вищим є рівень добробуту респондентів, тим частіше вони називають Зеленського — від 54% серед тих, хто відповідає, що його родина «ледве зводить кінці з кінцями», до 63% серед тих, хто відповідає, що «живе забезпечено».

Опитування проводилося з 21 грудня 2022 року по 3 січня 2023 року методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-