Треба якнайшвидше оцінити критерії України для вступу в ЄС - делегація Європарламенту

Треба якнайшвидше оцінити критерії України для вступу в ЄС - делегація Європарламенту

Укрінформ
Прийняття України до Європейського Союзу не може бути звичайним прийняттям, і Єврокомісія має зробити все найкраще для того, аби оцінити критерії відповідності України якнайшвидше.

Про це заявили члени делегації комітету із закордонних справ та підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту на брифінгу з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

«Це все залежить від Європейської комісії – сказати нам, чи всі критерії виконані, але наш меседж, як Європейського парламенту, - це не може бути звичайне прийняття. Єврокомісія повинна зробити все найкраще для того, аби оцінити критерії якнайшвидше», - сказала голова підкомітету Європарламенту з питань безпеки й оборони Наталі Луазо.

На її думку, найшвидша оцінка буде дуже корисною для обох сторін для того, щоб перемовини почалися якнайшвидше, для того, щоб Україна була більш втягнута в процес прогресу, права Acquis communautaire ЄС і щоб Україна чітко розуміла, які плани може мати.

Читайте також: Маасікас не може сказати, чи прискорить ЄС оцінку виконання Україною кандидатських рекомендацій

Заступник голови комітету закордонних справ Урмас Пает додав, що з емоційної і з людської сторони Європарламент намагається зробити все можливе в цьому плані.

«Мені здається, що будь-яка країна-кандидат до ЄС до початку перемовин не була так емоційно близька до європейської країни як Україна… Це рішення надавати військову допомогу, надавати фінансову допомогу – це все базується на цьому емоційному звʼязку, який ми маємо, і тому я дуже впевнений зараз, що політики з усіх членів Європейського Союзу, Європейської комісії не можуть відмовитися від того, що це не дуже звичайна справа – прийняття України в ЄС», - підкреслив європарламентар.

Як повідомлялося, 17 липня 2022 року Єврокомісія оприлюднила думку стосовно заявок України, Молдови і Грузії на членство в ЄС. Всі три країни були визнані такими, що мають «європейську перспективу». При цьому Україна і Молдова отримали статус країн-кандидатів на входження до ЄС. Грузія для отримання такого статусу має виконати певні критерії, визначені Європейською комісією, зокрема, у сфері верховенства права.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-