Зеленський звернувся до учасників Парламентської асамблеї НАТО

Зеленський звернувся до учасників Парламентської асамблеї НАТО

Повний текст
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський закликав союзників зберігати принциповість у протидії російській агресії задля забезпечення реалізації української формули миру.

Про це він заявив під час онлайн-звернення до учасників пленарного засідання Парламентської асамблеї НАТО у Мадриді, текст якого наводить Укрінформ.

Відео: Офіс Президента

Дуже дякую! 

Шановний пане президенте Асамблеї! 

Шанові присутні! 

Шановні представники Іспанії та усіх інших країн Альянсу!

Дорогі друзі!

Радий вітати вас і дякую за усі теплі слова, які щойно прозвучали і звучатимуть в Асамблеї на нашу підтримку – на підтримку боротьби за свободу.

Сьогодні в Україні відзначається дев’ята річниця початку Майдану – Революції гідності. Тими місяцями 2013–2014 років, коли українці на площах і вулицях наших міст захищали право на європейський вибір для нашої держави, відбулась важлива річ і для всієї нашої з вами спільноти – спільноти народів, які об’єднані цінностями свободи, поваги до права, демократії і різноманітності.

Українці наповнили потужною життєвою силою те, що багатьом почало здаватися лише бюрократичною формальністю. Українці і всі люди в Європі, в Америці, в світі, які нас підтримали і підтримують, наповнили новою енергією прапор Європейського Союзу. І фактично тим, як ми в Україні захищаємо свободу, ми об’єднали як Євросоюз, так і НАТО. Ми показали спільність викликів і довели спільність цінностей.

Пані та панове!

Хоча Україна поки ще не стала повноправною частиною ЄС і НАТО, я звертаюся до вас від імені народу, який завжди був, є і буде частиною ціннісного простору, до якого належите усі ви. Історія розводила нас по різні боки ідеологічних стін. Але стіни впали, і наші з вами цінності всі збережені.

І не тільки я, а мільйони наших людей, і більшість громадян ваших держав, підтримують європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Зараз, коли ми захищаємо наші з вами цінності не просто на площах і вулицях, а на полі бою у повномасштабній війні, абсолютно очевидно, наскільки несправедливим і протиприроднім було відчуження України від Європи. Жодного відсотка від того відчуження ми не залишимо.

Я закликаю вас робити все від вас залежне, щоб наша спільнота народів – народів цінностей – більше ніколи не стала розділеною чи послабленою!

Всі ви бачите, що нам загрожує. Нам усім! Усім, хто не уявляє свого життя без свободи. Всі ви бачите, наскільки вагомий внесок у захист нашої з вами спільноти робить Україна. Всі ви бачите, наскільки важливо те, що ми з вами реально об’єдналися у захисті після 24 лютого.

Отже, завдяки цьому ви бачите і те, що Україна має стати повноправним членом ЄС і НАТО. Я закликаю вас підтримати наші заявки на членство в ЄС та Альянсі!

Українці не просто вірять – українці впевнені, що ми можемо захистись у цій війні і повернути кордони об’єднаної Європи на всю довжину нашого східного та південного кордонів. Українці не просто вірять – українці знають, що сила нашої демократії буде гарантією того, що жодна тиранія на схід від нас не зможе загрожувати Європі. 

Але щоб реалізувати всі ці роки, реалізувати все це, ми маємо використати всю силу нашої з вами спільноти, увесь потенціал нашої співпраці для того, щоб крок за кроком зупинити цю терористичну російську війну і повернути мир.

Саме тому я запропонував Українську формулу миру. Всі пункти нашої формули миру – безсумнівні.

Кожен народ у нашій з вами спільноті зацікавлений в тому, щоб не відбулось жодних небезпечних інцидентів на атомних об’єктах. Всі ми хочемо, щоб російські терористи більше не змогли забирати життя людей. Кожній з наших держав потрібен гарантований захист від будь-яких російських ракет і від будь-яких диверсій проти об’єктів інфраструктури. Всі ми зацікавлені в стабільності ринків – енергетичного, продовольчого та інших. Всі ми прагнемо того, щоб міжнародне право зберігало свою силу і реально діяло. Кожен з нас вважає справедливим, щоб винні у воєнних злочинах, депортаціях та будь-яких проявах геноцидної політики відповідали перед судом. Всі ми хочемо, щоб ніде у Європі не було спалених міст та руїн замість нормального життя.

Все це забезпечує Українська формула миру, яку, не помилившись, можна називати і європейською формулою миру, і світовою формулою миру, бо вона побудована на повазі і захисті загальнолюдських цінностей, на міжнародному праві. Від ядерної безпеки до відновлення нашої територіальної цілісності, від Трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України до протидії екоциду – у нашій Формулі все передбачено.

Дорогі друзі! 

Я пропоную вам і вашим країнам обрати той пункт формули миру, в якому ви можете проявити своє лідерство. Спільні дії – це те, що є справжньою миротворчістю.

А поки ми концентруємо наші сили, щоб реалізувати цю Формулу, маємо зберігати сто відсотків принциповості у протидії російській агресії. Росія зробила ставку на геноцидну політику, і саме тому знищує нашу енергетичну інфраструктуру. "Вбити" електрику, водо- і теплопостачання зимою – а це є метою Росії – це поставити життя мільйонів людей під пряму загрозу. Це рівнозначно застосуванню зброї масового знищення – абсолютний злочин.

Тому буде правильним, якщо ви у своїх парламентах визнаєте Росію державою-спонсором тероризму, як це зробили парламенти Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії. Буде правильним, якщо ваші країни постійно посилюватимуть санкції проти Росії, яка стала повною протилежністю нашій з вами спільноті і найбільш антиєвропейською силою у світі. Саме постійне посилення санкцій не дозволятиме державі-терористу адаптуватись і знаходити нові шляхи забезпечення свого терору. Потрібен новий, дев'ятий, санкційний пакет Євросоюзу, нові санкції світу проти Росії за терор – одразу ж після обмеження експортних цін на російські енергоресурси.

Буде правильним, якщо ми унеможливимо ключовий терористичний задум Росії, і забезпечимо Україні повний захист неба. Коли російські ракети, іранські дрони та будь-які інші знаряддя терору не зможуть досягати призначених для них мішеней, Росії доведеться робити те, що треба нам з вами, а саме – йти за нашою Формулою миру.

Ми можемо це забезпечити! Але для цього Україну потрібно забезпечити достатньою кількістю і якістю систем ППО і ПРО. Достатньою вагою оборонною та фінансової підтримки. Держава-терорист повинна бачити, що у неї немає шансів.

Від 2013 року і по сьогодні українці за підтримки наших друзів демонструють, що для нас з вами немає нічого неможливого, коли ми дійсно об'єднані і захищаємо наші безумовні цінності. Тож, бережемо єдність! І боремось за свободу!

Я дякую усім вам за підтримку!

Хай живе свобода!

Слава Україні!

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-