Зеленський подякував за відзнаку нагородою від Національного конституційного центру США

Зеленський подякував за відзнаку нагородою від Національного конституційного центру США

Відео
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський подякував Сполученим Штатам Америки та всім світовим демократіям за підтримку України в боротьбі з російськими загарбниками і закликав їх не зупинятися до перемоги над агресором.

Про це він зазначив під час виступу на 34-й церемонії вручення нагороди Національного конституційного центру, передає Укрінформ.

“Коли після початку російського вторгнення я сказав: "Президент тут", коли одночасно мільйони українців вирішили: ми тут, коли світ нас підтримав, сказавши: демократії тут, тоді прозвучало і звучить досі: свобода тут, людська гідність тут, право тут. І одного дня прозвучить: мир тут. Я закликаю вас зберігати незмінну єдність – таку, як зараз, – до того самого дня, коли ми всі почуємо ці важливі слова, про які мріємо. Коли почуємо, що миру нарешті досягнуто. Демократії не мають зупинятись на шляху до перемоги”, - підкреслив Зеленський.

Він нагадав, що одразу після повномасштабного російського вторгнення Україна почула дуже важливе від світу — підтримку демократій.

“І ми бачимо, на що здатні демократії, коли діють у єдності. По тій допомозі, яку США і вільний світ надають Україні, і по тих санкціях, які запроваджені проти росії, кожен потенційний агресор у світі бачить, що війну проти свободи краще взагалі не починати”, - підкреслив глава держави.

Президент переконаний, що такими діями фактично був зроблений чи не найбільший внесок у захист глобального миру за час нашого життя.

У той же час він нагадав, що нині українці разом із партнерами розробляють нову архітектуру безпеки – гарантії безпеки для України та Європи, які не тільки повернуть силу принципам Статуту ООН для нашої країни, а й стануть зразком для народів у інших частинах світу, щоб уникнути нових жорстоких війн.

У цьому контексті Зеленський наголосив, що присуджена йому у США медаль Свободи також є і медаллю для всіх друзів свободи у США та інших країнах, для всіх тих, хто допомагає нам відновити нашу територіальну цілісність, а отже, настання миру.

Президент подякував за підтримку американському лідеру Джо Байдену, обом партіям Конгресу й кожному американцю.

“Знайте, що ви підтримуєте не просто державу чи лідера, а мільйони людей, які так само, як і ви, цінують свободу”, - звернувся глава держави до американців.

Читайте також: Глава держави відзначив нагородами 396 українських військових

Як повідомлялося, у березні Президент України Володимир Зеленський був відзначений у США медаллю Свободи Рональда Рейгана. Її вручають видатним світовим діячам за «здійснення значного та тривкого внеску у розвиток свободи у світі».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-