Шмигаль переконаний, що Україна до кінця року виконає рекомендації Єврокомісії щодо вступу в ЄС

Шмигаль переконаний, що Україна до кінця року виконає рекомендації Єврокомісії щодо вступу в ЄС

Укрінформ
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив переконання, що до кінця року Україна виконає рекомендації Європейської комісії щодо вступу в Європейський Союз.

Про це він сказав на спільній з Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Шмигаля, на сьогодні Україна поінформувала Чехію та країни-партнери у Європейському Союзі про виконання семи рекомендацій Єврокомісії щодо набуття членства у Європейському Союзі.

“По деяких із них прогрес суттєвий, по деяких ми очікуємо рекомендації Венеційської комісії, а також Європейської комісії, але я переконаний, що до кінця року ми їх виконаємо”, - сказав глава уряду.

Він також зауважив, що найближчим часом український парламент ухвалить низку євроінтеграційних законопроєктів.

Читайте також: Україна вступить у ЄС, відбудова має враховувати цю перспективу - Шольц

Шмигаль також повідомив, що під час міжурядових консультацій України та Чеської Республіки детально розглянули виконання семи рекомендацій Європейської комісії щодо подальших кроків на євроінтеграційному шляху Української держави.

"Під час сьогоднішніх міжурядових консультацій зробили дуже детальний огляд виконання семи рекомендацій Європейської комісії на нашому шляху до наступних кроків, процедур, перемовин", – сказав Шмигаль.

Читайте також: Україна дослухається до пропозицій партнерів щодо плану відновлення – Шмигаль

Водночас, прем‘єр-міністр Чехії Петр Фіала був приємно здивований кроками України у виконанні рекомендацій Єврокомісії, що мають найближчим часом відобразитися у її висновках і оцінках.

"Я був приємно здивований тим, як інтенсивно українські друзі працюють над виконанням вимог ЄС. Виконати ці вимоги непросто, це довгий і важкий процес, але Україна робить успішні кроки. Тому ми вважаємо, що це мають оцінити європейські органи, і найближчим часом має відобразитися у висновках і оцінках Європейської комісії", - заявив він.

Глава уряду підкреслив, що Чехія зробить все можливе, щоб Україна якнайшвидше долучилася до міжнародних організацій, і як країна, що головує в Євросоюзі, докладе багато зусиль для цього.

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Одночасно із затвердженням статусу кандидата на вступ до ЄС для України Брюссель висунув на адресу Києва вимоги щодо проведення реформ, надавши список із семи пунктів.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить утілювати законодавство, норми та правила Євросоюзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог щодо вступу до ЄС.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-