Країни G7 вимагають від рф повернути Україні контроль над ЗАЕС

Країни G7 вимагають від рф повернути Україні контроль над ЗАЕС

Заява
Укрінформ
Глави МЗС країн Групи семи (G7) звернулися до росії з вимогою негайно повернути українській владі повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією.

Спільна заява опублікована на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини, передає Укрінформ.

«Ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією її законному суверенному власнику, Україні, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для гарантування їхньої безпечної та надійної роботи. Український персонал, який обслуговує ЗАЕС повинен мати змогу виконувати свої обов'язки без погроз і тиску. Саме постійний контроль росії над ЗАЕС ставить під загрозу весь регіон», - йдеться у заяві.

Читайте також: Ядерний терор рф: на Запоріжжі оновлять план дій у разі надзвичайної ситуації на АЕС

Глави МЗС G7 також глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об’єктів та інші дії російських збройних сил створюють для безпеки цих об’єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав і міжнародної спільноти.

«Працівники МАГАТЕ мусять мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо й без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів. Необхідно звернути увагу на безпеку всіх осіб, які впроваджують ці зусилля, щоб зміцнити ядерну безпеку, захист і гарантії в Україні. Ми закликаємо всі країни підтримати зусилля МАГАТЕ», - йдеться у заяві.

Читайте також: Лише міжнародним тиском можна змусити рф залишити Запорізьку АЕСГалущенко

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники обстрілюють Запорізьку АЕС. Ракети влучили, зокрема, поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Також, за даними Енергоатома, внаслідок обстрілів пошкоджено азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. Крім того, пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ЗАЕС.

6 серпня українська розвідка підтвердила, що російська армія замінувала енергоблоки Запорізької АЕС.

Читайте також: Ворог обстріляв Запорізьку АЕС, ракети влучили у майданчик біля ядерних відходів

Єврокомісар Кадрі Сімсон засудила обстріл Запорізької АЕС і заявила, що «російські військові мають без зволікання залишити майданчик, щоб український оператор міг безпечно експлуатувати станцію як невід'ємну частину енергосистеми України».

Президент Енергоатома Петро Котін повідомив, що персонал Росатома передав на Запорізьку АЕС спеціальну програму з перепідключення її на Крим. Передумовою є важке пошкодження ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України.

ЗАЕС захоплена військами рф 4 березня. На території станції перебувають 500 російських військових.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-