Шмигаль обговорив зі спікерами парламенту Ірландії відновлення України і продовольчу безпеку

Шмигаль обговорив зі спікерами парламенту Ірландії відновлення України і продовольчу безпеку

Фото
Укрінформ
Прем'єр-міністр Дениc Шмигаль провів зустріч зі спікерами верхньої і нижньої палат парламенту Ірландії Марком Дейлі та Шоном О’Фарілом.

Про це передає Укрінформ із посиланням на Урядовий портал.

За словами глави уряду, Україна вдячна Ірландії за підтримку й поради на шляху євроінтеграції.

«Підтримка України в наданні статусу кандидата й повноцінного членства в ЄС — це дуже важливо для нашого суспільства. Це цивілізаційний вибір нашого народу. Вдячні Ірландії за підтримку й поради, які ви надаєте на шляху нашої євроінтеграції. Переконаний, що вступ України посилить Європейський Союз», — наголосив Шмигаль.

Спікер верхньої палати парламенту Ірландії Марк Дейлі запевнив, що вони надалі продовжать бути адвокатами підтримки заявки України на членство в ЄС і не сумніваються в позитивному рішенні. Своєю чергою спікер нижньої палати Шон О’Фаріл подякував українському народу за сміливість і зазначив, що Ірландія надалі підтримуватиме українців. За його словами, Ірландія працює над конфіскацією російських активів для подальшої передачі їх на користь України.

Сторони також обговорили глобальні виклики, спричинені повномасштабним вторгненням росії в Україну, зокрема намагання ворога створити продовольчу й міграційні кризи. Глава уряду повідомив, що Україна тісно співпрацює з ООН у гуманітарній сфері, зокрема в питанні постачання їжі, води й ліків на території, які цього гостро потребують. Він подякував Ірландії за гуманітарну, фінансову й військову допомогу.

Шмигаль також порушив питання розмінування територій України й закликав по змозі надати будь-яку підтримку в цьому напрямку.

«Відгомін цієї війни ми чутимемо ще довго. Але маємо докласти максимуму зусиль, щоб зберегти людські життя», — підкреслив очільник уряду.

Читайте також: Зеленський зустрівся з головами обох палат парламенту Ірландії

Він поінформував спікерів парламенту Ірландії про роботу над Планом відновлення України та підкреслив, що велику роль у цьому процесі відіграє Євросоюз.

«Європейська комісія оголосила про створення спеціального трастового рахунку та спеціального плану відновлення України. Ми також працюємо над U24 Recovery Plan. Уже проговорили з нашими партнерами два майбутні принципи відновлення України: регіональний і параметричний», — зазначив Прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр Дениc Шмигаль зустрівся зі спікерами парламенту Ірландії / Фото: kmu.gov.ua

За його словами, регіональний принцип полягатиме у допомозі партнерів у відновленні певного регіону, міста або громади. Натомість параметричний означатиме, що відновлення відбуватиметься за сучасними параметрами й стандартами ЄС.

Шмигаль також зазначив, що цей візит є знаком міцної підтримки України з боку Ірландії.

«Україна цінує цю підтримку, оскільки тут ми боремося проти російського агресора, захищаючи нашу свободу та європейські цінності», — наголосив Прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, раніше Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з головою Сенату парламенту Ірландії Марком Дейлі та головою Дойл Ерену парламенту Ірландії Шоном О’Фарілом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-