Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Відео
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем перемоги над нацизмом.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відеозвернення глава Української держави записав на вулиці Хрещатик у центрі Києва.

Зеленський пригадав, як 24 серпня 2021 року українці відзначали тридцятиріччя проголошення Незалежності – Хрещатиком ішли українські військові, українська техніка, у небі над столицею летіла «Мрія».

Президент зацитував великого українського філософа Григорія Сковороду: «Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отрутнішого від удаваного друга». Зеленський відзначив, що 24 лютого всі зрозуміли істину цієї фрази, коли російська федерація розпочала проти Україну війну.

«Це війна не двох армій. Це війна двох світоглядів. Варварів, як обстрілюють музей Сковороди і вірять, що їхніми ракетами можна знищити нашу філософію. Вона їх дратує, вона їм чужа, вона їх лякає. Вона полягає в тому, що ми вільні люди, які йдуть своїм шляхом. На цьому шляху сьогодні ми ведемо війну і нікому не віддамо ані клаптика своєї землі. Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом і нікому не віддамо ані клаптика свої історії. Ми пишаємося нашими предками, які разом з іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. І ми нікому не дамо анексувати цю перемогу, не дамо її привласнити», - зазначив Президент України.

Зеленський висловив переконання, що ворог мріяв, аби українці відмовилися відзначати 9 травня та перемогу над нацизмом, щоб слово «денацифікація» отримало шанс.

Він підкреслив, що мільйони українців боролися з нацизмом і пройшли важкий, довгий шлях. Зеленський нагадав, як у часи Другої світової війни вони вигнали нацистів з Луганська, Донецька, Криму, звільнили від окупантів Херсон, Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь.

«Вони вигнали нацистів з усієї України, але названі мною міста сьогодні особливо надихають нас. Дають віру. Що ми точно проженемо окупантів з нашої землі», - додав Президент.

Зеленський констатував, що в день перемоги над нацизмом українці борються за нову перемогу. Глава держави наголосив, що шлях до неї важкий, але сумнівів у перемозі немає.

Президент зауважив, що головна перевага українців над ворогом у тому, що вони розумніші на одну книгу – підручник з історії України. На його думку, Українська держава не знала би горя, якби всі вороги вміли читати й робити правильні висновки.

«24 лютого росія почала наступ. Наступ на ті самі граблі. На них наступає нога кожного окупанта, який приходить на нашу землю. Ми пережили різні війни, але всі мали один фінал - нашу землю засівали кулі й снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння. Нашими полями їздили ворожі колісниці і танки, але це нікому не принесло плодів. У нашому небі літали ворожі стріли й ракети, але нікому не дано затьмарити нашу блакить», - додав Зеленський.

Глава Української держави заявив, що немає кайданів, які зможуть скувати наш вільний дух українців, немає окупанта, який зможе прижитися на нашій вільній землі, немає загарбника, який зможе панувати над нашим вільним народом. «Рано чи пізно ми перемагаємо. Хоч орда, хоч нацизм, хоч суміш першого і другого, яку представляє нинішній ворог, ми перемагаємо, бо це наша земля. Бо хтось воює за батюшку царя, за фюрера, партію й вождя, а ми - за Батьківщину. Ми ніколи не воювали проти когось. Ми завжди воюємо за себе, за свою свободу, за свою незалежність, щоб перемога наших предків була недаремна. Вони билися за свободу для нас і перемогли. Ми б’ємося за свою свободу, за свободу своїх дітей, а отже, переможемо», - наголосив Президент.

Він також підкреслив, що українці ніколи не забудуть те, що зробили предки під час Другої світової війни, де загинуло понад 8 мільйонів українців, додому не повернувся кожен п’ятий українець, а загалом війна забрала щонайменше 50 мільйонів людських життів.

«Ми не кажемо «можем повторить», бо хотіти повторити 2194 дні війни може тільки божевільний. Той, хто вже сьогодні повторює жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію, копіює все, що робили вони. Він приречений, бо проклятий мільйонами предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю. А тому втратить усе», - переконаний Зеленський.

Президент висловив упевненість у тому, що зовсім скоро в України буде два дні перемоги, а в когось не залишиться жодного.

«Перемогли тоді – переможемо й зараз! І Хрещатик побачить парад перемоги – перемоги України! З Днем перемоги над нацизмом! Слава Україні»», - привітав глава Української держави.

Як повідомлялося, 9 травня відзначається День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-