Рада планує визначити процедуру заборони антиукраїнських партій

Рада планує визначити процедуру заборони антиукраїнських партій

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який визначає процедуру заборони партій, які мають антиукраїнський характер.

Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій" (№7172-1) підтримали 302 парламентарії, повідомляє Укрінформ із посиланням на дані народного депутата Ярослава Железняка ("Голос").

Очікується, що цей документ забезпечить можливість оперативного реагування на діяльність антиукраїнських, колабораціоністських політичних партій з метою їх заборони шляхом наданням Міністерству юстиції повноважень звертатись у спеціально визначеному порядку до суду.

Документом передбачається, що справи про заборону партій, які мають антиукраїнський характер та діяльність яких спрямована на підрив суверенітету чи територіально цілісності України, будуть розглядатися як термінові, у скорочені строки.

Законопроєктом пропонується визначити, що в період воєнного стану справи про заборону політичної партії будуть підсудні як суду першої інстанції апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Львів (Восьмий апеляційний адмінсуд). Судом апеляційної інстанції у відповідній справі є Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менш ніж із п'яти суддів. Судове рішення ВС у таких справах є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає.

Усі тексти судових рішень у цій категорії справ, а також повістки та інформування про судові засідання будуть оприлюднюватися шляхом оголошень на офіційних сайтах Міністерства юстиції і Верховної Ради.

Передбачається, що в разі заборони судом партії майно, кошти та інші активи партії, а також її структурних утворень переходять у власність держави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-