Україна наполягає на покаранні росії за використання мін у Чорному морі

Україна наполягає на покаранні росії за використання мін у Чорному морі

Заява
Укрінформ
Україна наполягає на притягненні росії до міжнародної відповідальності за використання морських мін як зброї невибіркової дії, яка безконтрольно поширюється акваторією Чорного моря.

Про це йдеться у заяві МЗС України, передає Укрінформ.

Зокрема, у відомстві вказали, що рф від початку широкомасштабної агресивної війни проти України посилює протиправну діяльність своїх військово-морських сил у Чорному морі.

«Окрім захоплення і знищення цивільних морських суден, бомбардування території України з моря, росія вигадала новий спосіб морського розбою, яким є використання морських мін у якості безконтрольних дрейфуючих боєприпасів. Саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії», - підкреслили в МЗС.

Зазначається, що за результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які станом на початок 2022 року не перебували на обліку Військово-морських сил Збройних сил України.

«Зазначені міни були захоплені збройними силами РФ у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації росією українського міста Севастополь. Відтак росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами», - наголошується в заяві.

На переконання МЗС, такими діями держава-агресор прагне приховати свою незаконну діяльність у Чорному морі, що протирічить принципам та нормам міжнародного морського та гуманітарного права, та ухилитись від відповідальності за воєнні злочини і морський розбій.

Міністерство закордонних справ України наголошує на тому, що свідоме використання росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує, перш за все, цивільному судноплавству та людському життю на морі у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченського та Чорноморських проток.

Відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить виключно на російській федерації та її військово-морських силах, заявили у зовнішньополітичному відомстві.

«Україна наполягає на притягненні росії до міжнародної відповідальності за вчинення протиправних дій у Чорному морі, воєнні злочини і, зокрема, використання морських мін у якості зброї невибіркової дії, яка безконтрольно поширюється акваторією Чорного моря», - заявили в МЗС і додали, що про використання росію дрейфуючих мін у Чорному морі Україна, дотримуючись своїх міжнародних зобов’язань, сповістила Міжнародну морську організацію, у тому числі під час позачергової сесії Ради та у рамках Юридичного комітету ІМО, а також міжнародних партнерів каналами міжнародної автоматизованої системи безпеки навігації на морі (НАВТЕКС).

Як повідомлялося, росія замінувала рекомендовані морські шляхи від Босфору до Одеси і водночас заявила, що це українські міни.

Дрейфуючі морські міни в акваторії Чорного моря вже виявили, зокрема, Туреччина і Румунія.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-