«Люблінський трикутник» засудив військове вторгнення росії в Україну

«Люблінський трикутник» засудив військове вторгнення росії в Україну

Декларація
Укрінформ
Глави урядів України, Республіки Польща та Литовської Республіки ухвалили спільну декларацію, в якій засудили безпрецедентне, жорстоке, неспровоковане військове вторгнення Росії в Україну.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в тексті документа, оприлюдненому пресслужбою Кабінету Міністрів України.

Із нагоди зустрічі прем’єр-міністрів «Люблінського трикутника» ми, Глави урядів України, Республіки Польща та Литовської Республіки:

«Засуджуємо найрішучішим чином безпрецедентне, жорстоке, неспровоковане військове вторгнення росії в Україну. Ми розглядаємо цю навмисну атаку на суверенну, мирну та демократичну державу як грубе порушення основоположних принципів міжнародного права», - йдеться в документі.

Очільники урядів віддали шану жертвам війни та надзвичайним військовим зусиллям Збройних сил України, а також усього українського народу, спрямованим на захист своєї Батьківщини від цього варварського нападу російської федерації.

Крім того, посилаючись на Резолюцію Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, ухвалену переважною більшістю голосів 2 березня, учасники «Люблінського трикутника» висунули низку вимог. Зокрема, вони вимагають від російської федерації:

негайно припинити всі свої військові дії та беззастережно вивести всі свої сили та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також повернути всі війська та техніку, нарощені на кордонах України, у тому числі в білорусі, до місць їх постійної дислокації;

негайно та беззастережно скасувати рішення щодо статусу окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Сторони засудили безрозбірне використання російської військової сили проти цивільного населення та цивільної інфраструктури, включаючи школи, лікарні та житлові будинки, які охороняються міжнародним гуманітарним правом.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство і надалі нарощувати тиск на російську федерацію, в тому числі шляхом подальшого посилення жорсткої, послідовної та довготривалої санкційної політики, а також шляхом всесторонньої практичної підтримки України, яка здійснює самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН», - йдеться в тексті декларації.

Представники трьох країн також наголосили, що всі винні у скоєнні міжнародних злочинів під час цього вторгнення мають бути притягнуті до відповідальності, та висловили рішучу підтримку рішень прокурора Міжнародного кримінального суду розпочати розслідування.

Учасники «Люблінського трикутника» висловилися про повну готовність надати необхідну допомогу в цьому питанні.

В декларації сторони також засудили нерозсудливі та надзвичайно небезпечні атаки російських військ на атомні електростанції та атомні об’єкти в Україні. Вони відзначили, що такі атаки є безпрецедентними у світовій історії і ставлять світ на межу ядерної катастрофи.

«Закликаємо міжнародні організації, зокрема МАГАТЕ і ООН, відповісти на вимоги України та забезпечити безпеку ядерних об’єктів в Україні, а також забезпечити захист гуманітарних коридорів для евакуації цивільного населення», - зазначили в декларації.

Представники трьох країн засудили залучення білорусі до цієї агресії проти України та закликали мінськ дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Водночас, вони вважають, що майбутня демократична білорусь має своє місце серед дружніх європейських народів, і що «Люблінський трикутник» залишається відкритим для її представників.

Очільники урядів трьох країн підтвердили невизнання незаконної анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також невизнання самопроголошених «донецької та луганської народних республік» і підкреслили непохитну відданість суверенітету і територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

«Підкреслюємо, що Україна належить до європейської сім’ї і їй слід запропонувати статус країни-кандидата зараз, після її заявки на вступ до Європейського Союзу, поданої Президентом України Володимиром Зеленським», - зазначили керівники урядів та підкреслили потребу якнайшвидшої незалежності ЄС від енергоресурсів, що імпортуються з російської федерації.

Польща та Литва висловили спільну, непохитну підтримку демократично обраним органам влади України та народу України, який взявся за зброю, щоб захистити суверенітет своєї країни та цінності всього вільного світу: свободу, демократію, повагу до основоположних прав людини, а також людської гідності.

Польща та Литва визнали європейський вибір України та бачать її як державу-члена ЄС у найближчому майбутньому. Варшава та Вільнюс наголосили, що Україна має негайно отримати статус країни-кандидата в ЄС і стати членом ЄС за прискореною процедурою.

Урядовці також запевнили, що українські біженці, які тікають від війни, можуть знайти безпечний притулок у Польщі та Литві, де їм надають необхідну гуманітарну допомогу.

В декларації Україна висловила свою вдячність Польщі та Литві за безпрецедентний рівень підтримки та солідарності з Президентом, урядом та народом України у їхніх зусиллях захистити суверенітет та територіальну цілісність України, за провідну роль у притягненні росії до відповідальності за її жорстоке та нелюдське вторгнення в Україну, а також за щедру допомогу громадянам України, які були змушені покинути свої домівки внаслідок російської агресії.

Україна, Польща та Литва закликали своїх партнерів вжити надзвичайних заходів для координації реагування на зростаючу гуманітарну кризу на європейському рівні.

Як повідомлялося, 24 лютого президент росії володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

«Люблінський трикутник» – це дипломатична ініціатива, яка об'єднує Україну, Литву і Польщу. Декларацію про створення цього альянсу міністри закордонних справ країн-учасниць підписали 28 липня 2020 року в польському Любліні. У межах цього формату Варшава, Вільнюс та Київ співпрацюють у політичній, економічній, соціальній та культурній сферах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-