Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Оновлено
Укрінформ
Депутати Європейського парламенту прийняли сьогодні рішення закликати Європейські інституції надати Україні статус країни-кандидата на входження до Європейського Союзу.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у статті 37 резолюції Європейського Парламенту щодо російської агресії проти України, яка була ухвалена сьогодні більшістю голосів.

Повний текст ухваленого документу оприлюднений на сайті Європейського Парламенту.

«Парламент постановляє… закликати інституції ЄС забезпечити надання Україні статусу кандидата на входження до ЄС у відповідності до Статті 49 Угоди Європейського Союзу та на основі її заслуг, та, на цей час, продовжити працювати над її інтеграцією у внутрішній ринок ЄС у відповідності з Угодою про Асоціацію», - зазначається в документі.

Як повідомлялося, сьогодні під час тематичних слухань в ході надзвичайної сесії Європейського парламенту, яку було цілком присвячено нападу Росії на Україну, Президент Європарламенту Роберта Мецола, Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн привітали офіційну заявку України на отримання членства в Євросоюзі та висловилися на підтримку цієї ідеї, оскільки Україна довела, що є складовою європейської родини. При цьому, як зауважила Президент Єврокомісії, це питання можна буде практично розглядати після завершення війни, що розв’язана Російською Федерацією.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська шостий день вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Збройні сили України за підтримки всього народу мужньо протистоять агресії.

Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан ініціював початок розслідування ситуації в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-