У поліції доступ до відео ДТП із Трухіним мали близько 100 осіб - Клименко

У поліції доступ до відео ДТП із Трухіним мали близько 100 осіб - Клименко

Укрінформ
Доступ до матеріалів з відеокамери поліцейського Сергія Петрика, який прибув на місце ДТП за участю народного депутата Олександра Трухіна, мало близько 100 осіб.

Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності заявив голова Нацполіції Ігор Клименко, передає кореспондент Укрінформу.

Клименко розповів про певні правила, встановлені раніше у роботі поліції. Зокрема, за його словами, кожен працівник патрульної поліції, який прибуває після закінчення служби до розташування підрозділу, свою бодікамеру ставить на відповідне місце і вже після цього працівник IT знімає з цієї камери інформацію, тобто ця інформація знімається на сервер.

«Але тут є один нюанс: ті камери, які використовувалися ще донедавна, до Нового року, працівниками поліції, не тільки патрульної, вони, по-перше, малобюджетні, і вони були поставлені до Нацполіції, у тому числі, через міжнародну технічну допомогу, близько 4-5 років тому. По-друге, до серверу має доступ дуже багато працівників поліції. Це і ті самі ІТ-шники, і ті самі працівники моніторингу, і працівники підрозділів адмінпрактики. Це означає, що доступ у Києві до цієї інформації мало близько 100 осіб», - поінформував Клименко.

Читайте також: ДТП із Трухіним: поліція досі не передала ДБР відео з бодікамери

Він уточнив, що на той момент логінування кожного працівника не було, «тому визначити, хто конкретно, якщо знімалася інформація з сервера, міг зняти інформацію з сервера, на сьогоднішній день неможливо».

За його даними, на момент оформлення ДТП «працювала дійсно одна камера, а саме – на працівникові поліції пану Петрику».

«На момент скоєння ДТП ми не мали переконання, що це злочин чи не злочин, ми мали справу з адміправопорушенням. Більш того, ми не забуваємо, що 23 серпня, це напередодні Дня Незалежності, ми обслуговували іноземні делегації, і ми дуже швидко і ретельно намагалися всі ДТП, які були по місту Києву і передмістю, оформлювати, для того, щоб не створювати незручностей для гостей міста Києва і іноземних делегацій, які прибували з аеропорту «Бориспіль». Тому інформацію про те, що відбулася ДТП на в’їзді у Київ, ми отримали, але щодо участі, як один із можливих варіантів, народного депутата (у цій ДТП – ред.), ми отримали вже через пару годин», - повідомив Клименко.

Далі він поінформував, що на місці скоєння цієї ДТП дійсно виїхали наряди патрульної поліції, і у цей час всі двері цього автомобіля AUDI були відчинені, і учасники ДТП перебували вже на проїжджій частині або біля неї. «Той запис, який здійснювався працівником поліції, він здійснювався з бодікамери», - зазначив очільник НПУ.

Читайте також: ДТП з Трухіним: поліцейські на допитах розповіли, що хабар їм не пропонували

Окремо він уточнив, що Нацполіція вже призначила відповідні службові розслідування, про які раніше зазначив керівник ДБР Олександр Сухачов (щодо ненадання на запит слідчого ДБР відеозапису з нагрудної камери поліцейського, а також – щодо невжиття заходів для належного збереження слідів на місці події – ред.).

Зі свого боку директор ДБР під час засідання Комітету ВР уточнив, що на своєму першому допиті у слідчого ДБР поліцейський Сергій Петрик не повідомив, що він використовував цю бодікамеру.

Як повідомлялося, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Трухін 23 серпня 2021 року начебто спричинив дорожньо-транспортну пригоду на Бориспільській трасі при в'їзді в Київ. Внаслідок ДТП постраждали шестеро людей, серед яких двоє дітей, а також голова Комітету арбітрів Федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень. За кілька днів після ДТП деякі ЗМІ почали видаляти опубліковану про це інформацію.

31 серпня процесуальний керівник у справі щодо ДТП за імовірної участі Трухіна доручив подальше розслідування цієї події слідчим Державного бюро розслідувань.

Читайте також: Поліцейський Петрик стверджує, що депутат Трухін не шукав його після ДТП

Наприкінці жовтня голова фракції “СН” Давид Арахамія повідомив, що слідчий процес у справі Трухіна досі триває, однак найближча до місця ДТП відеокамера показала, що за кермом був не він.

1 лютого 2022 року журналісти видання “Українська правда” оприлюднили розслідування щодо цього інциденту. На відео Трухін звертається до поліцейського зі словами "давай я тихенько в ліс піду", а потім обіцяє "поговорити" з очільником МВС Монастирським. Він також заявив, що не був за кермом автівки, яка потрапила у ДТП. Депутат звертався до правоохоронця та обіцяв "знайтися" потім та "віддячити".

За даними ЗМІ, цього правоохоронця звуть Сергій Петрик.

У МВС заперечують, що Трухін намагався “домовитись” з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, і наголошують, що встановлення всіх обставин ДТП належить до повноважень Державного бюро розслідувань.

Читайте також: Монастирський — про Трухіна і ДТП: Якби зателефонував, у той же момент був би посланий

Зі свого боку, у ДБР заявляють, що слідчі не мали у своєму розпорядженні відео з ДТП за участю депутата.

Вранці 2 лютого Трухіна виключили зі складу політичної партії "Слуга народу". Президент Володимир Зеленський підтримав таке рішення політсили.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-